• Afbeelding ter illustratie.
• Afbeelding ter illustratie. Foto: Archief

Altena drukt op pauzeknop: voorlopig geen nieuwe grootschalige zonnevelden

Nieuws

ALTENA • De gemeente Altena verleent voorlopig geen medewerking meer aan nieuwe initiatieven om grootschalige zonnevelden te realiseren. De reden hiervoor is schaarste op het elektriciteitsnet, schrijft het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad.

Het gaat niet om een wijziging van het beleid, maar om een pauze in de uitvoering hiervan. Dit heeft alleen invloed op nieuwe initiatieven die nog niet voorbij het stadium van principeverzoek zijn. Lopende projecten en die geen extra netcongestie (druk op het elektriciteitsnetwerk) veroorzaken kunnen gewoon doorgang vinden.

Overmatig succes
In de Regionale Energiestrategie (RES 1.0) is afgesproken dat Altena extra zonnevelden en -daken zou realiseren met een omvang van respectievelijk 36 en 44 GWh in de periode tot 2030. De regio ligt echter al op koers om de gezamenlijke doelstelling te halen.

Een voortgangsrapportage uit juni wijst zelfs op een overschrijding van 100 GWh voor de hele regio. Daarom adviseert de stuurgroep RES, bestaande uit alle wethouders met energie- en duurzaamheid in hun portefeuille, om voorlopig geen nieuwe grootschalige zonnevelden te realiseren.

Advies Enexis
De beslissing van het college wordt hiernaast ingegeven door het advies van netbeheerder Enexis om in landelijke gebieden, waar doorgaans minder vraag naar elektriciteit is, geen nieuwe zonnevelden te ontwikkelen om netcongestie te voorkomen.

Bovendien wijst het college op het landelijke beleid om landbouw- en natuurgronden zoveel mogelijk te vrijwaren van zonnevelden. De gemeente Altena heeft altijd de voorkeur gegeven aan zonnepanelen op daken en zal deze voorkeur behouden om uiteindelijk de volledige RES-doelstelling te behalen.

Particulieren
Particulieren dienen regelmatig verzoeken in bij de gemeente om kleinschalige zonnepaneleninstallaties voor eigen gebruik bij hun woningen te plaatsen. Het college werkt momenteel aan regels hiervoor.

Omdat zulke projecten van veel kleinere omvang zijn, vallen ze buiten de pauze voor de grootschalige projecten. Door die beperkte omvang en het aansluiten op bestaande huisaansluitingen gelden hiervoor doorgaans niet de beperkingen met betrekking tot netcapaciteit die voor nieuwe grootschalige zon op veldprojecten wel gelden.

Laatste nieuws

Foto ter illustratie.
Nieuws 2 uur geleden
Giftige worst aangetroffen op Duylweg in Almkerk: dieren al ziek geworden
De Merwedebrug bij Gorinchem.
Nieuws 4 uur geleden
FVD dient Kamervragen in over afsluiting Merwedebrug en schade voor ondernemers
Jeugdtoernooi bij TPV TIOS.
Sport 7 uur geleden
Jong talent schittert op Open Jeugdtoernooi TPV TIOS in Sleeuwijk
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Vierde Arenddag in de Biesbosch: boswachters nemen bezoekers mee op zoek naar vis- en zeearend

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 7 uur geleden
Tractor brandt volledig uit op erf aan de Oude Kerkstraat in Dussen
Merwedebrug Gorinchem.
Nieuws 9 uur geleden
Merwedebrug de komende nachten deels afgesloten voor automobilisten, Rijkswaterstaat doet aanvullend onderzoek
Langs de A27 staan inmiddels borden die de afsluiting aangeven.
Nieuws 22 jul, 10:36
Altena stuurt brandbrief naar minister over Merwedebrug en wil actie voor gedupeerde ondernemers
Het damesteam van T.V. Woudrichem.
Sport 21 jul, 12:34
Kampioenen gehuldigd: damesteam TV Woudrichem pakt eerste plaats
Bezoekers genieten van films in de buitenlucht op bijzondere locaties.
Nieuws 21 jul, 12:27
Buitenbioscoop op Slot Loevestein: drie filmavonden over oorlog en recht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen