Veel animo voor het Verburg Charity Event.
Veel animo voor het Verburg Charity Event. Foto: Verburg

Verburg Charity Event brengt ruim 97.000 euro op voor Malawische basisschool

Nieuws

Stolwijk - Tijdens het Verburg Charity Event, dat zaterdag plaatsvond op en rond het terrein van De Vries en Verburg in Stolwijk, is 97.550 euro opgehaald voor het Khoko Primary School Project in Malawi. Een indrukwekkende opbrengst, waarmee de toegang tot kwaliteitsvol onderwijs voor meer dan 500 leerlingen in het zuiden van Malawi verder wordt verbeterd.

De dag stond volledig in het teken van sport, ontmoeting en betrokkenheid. Deelnemers kwamen in actie door onder meer te fietsen, hard te lopen, te wandelen en mee te doen aan diverse activiteiten. Ook gezinnen, collega’s, sponsoren en vrijwilligers droegen op allerlei manieren bij aan het feestelijke karakter van de dag.

De organisatie van het event lag in handen van een projectteam onder de bezielende leiding van Wendy Bogaard, officemanager bij Verburg Charity Foundation. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers, sponsoren, leveranciers en collega’s groeide het evenement uit tot een breed gedragen actie met een bijzonder resultaat.

Meer ruimte en betere voorzieningen

De opbrengst komt ten goede aan fase 2 van het Khoko Primary School Project. In deze fase wordt onder meer verder geïnvesteerd in goede onderwijsfaciliteiten, waaronder renovatie en uitbreiding van klaslokalen, huisvesting voor leerkrachten en schoolmeubilair. Daarmee krijgt Khoko Primary School meer ruimte en betere voorzieningen om kinderen in deze kwetsbare regio toegang te bieden tot kwaliteitsvol onderwijs.

Tijdens het slotmoment sprak projectmanager Wiebe van Horssen de aanwezigen toe. Hij bedankte alle deelnemers en betrokkenen namens Verburg Charity Foundation en namens Mr. Tembo, hoofdonderwijzer van Khoko Primary School.

Van Horssen hoopt deze week opnieuw af te reizen naar Malawi en op 16 juli Khoko Primary School te bezoeken voor de officiële overdracht van de tweede projectfase.

Tweemaal verdubbeld

De impact van de opbrengst wordt bovendien vergroot doordat De Vries en Verburg het opgehaalde bedrag volledig verdubbelt. Voor de huidige tweede projectfase wordt het bedrag daarnaast ook nog eens verdubbeld door Wilde Ganzen. Omdat de opbrengst boven verwachting is, ontstaat er bovendien budget voor een derde fase van het project.

Verburg Charity Foundation kijkt met grote dankbaarheid terug op het event. “Deze dag liet zien hoeveel er mogelijk is wanneer mensen samen in beweging komen voor beter onderwijs. Vanuit Stolwijk mogen we zo écht verschil maken in Khoko: voor de school, de leerkrachten en de kinderen.”

Verburg Charity Foundation

Verburg Charity Foundation is de corporate foundation van De Vries en Verburg Groep en werkt vanuit een christelijke levensovertuiging aan het verbeteren van levensomstandigheden en het bestrijden van armoede in zuidelijk Afrika. De stichting investeert onder meer in projecten die bijdragen aan toegang tot kwaliteitsvol onderwijs, essentiële gezondheidszorg, relevante beroepsvaardigheden en betaalbare huisvesting.

Fietsers tijdens het Verburg Charity Event.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Veel animo voor het Verburg Charity Event.
Nieuws 1 uur geleden
Verburg Charity Event brengt ruim 97.000 euro op voor Malawische basisschool
Afbeelding
advertorial 1 uur geleden
‘Alsof hij nooit weg was’: Edwin Wink verzekert weer
Afbeelding
112 3 uur geleden
Babbeltruc: ‘Loodgieters’ leiden bewoners af en nemen waardevolle spullen mee
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Springerparkconcert: Los Contact vervangt De Nieuwe Band

Advertenties uit de krant

Femke met haar tatoeage ter ere van ‘soulmate’ Gijs.
serie ‘Meer dan inkt’ gisteren
Van liefde op het eerste gezicht naar een blijvend eerbetoon: ‘Zo blijft Gijs altijd bij me’
Afbeelding
Nieuws 28 jun, 11:02
Vlister IJsclub na 130 jaar nog volop in beweging
Afbeelding
foto’s 28 jun, 10:39
Jubileumwedstrijd in Vlist levert verre sprongen op
Afbeelding
foto’s 27 jun, 16:44
Minder drukte op zomerbraderie Krimpen aan de Lek door hoge temperaturen
Stijn en Maritgen Boon met enkele van hun koeien.
interview #trotsopdeboer 27 jun, 10:00
De route naar een eigen boerderij: Stijn en Maritgen Boon bouwen geleidelijk een eigen veestapel op

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen