Afbeelding

Duo-kunstlezing over Manet en Monet in Stroomhuis Neerijnen

Nieuws

Neerijnen - Kunsthistoricus Roland Gieles geeft op donderdag 15 oktober een duo-kunstlezing over de schilders Édouard Manet en Claude Monet in het Stroomhuis in Neerijnen. De lezing start om 14:00 uur.

In de lezing staan twee iconen van de 19e-eeuwse schilderkunst centraal die de kunstwereld voorgoed veranderden. Gieles belicht hun vernieuwende technieken, hun onderlinge invloed en de manier waarop zij de weg vrijmaakten voor het impressionisme.

Verschillen en overeenkomsten

Hoewel Manet en Monet tijdgenoten waren, verschilden zij sterk van elkaar als schilder. Manet (1832-1883) vormde een brug tussen het realisme en modernere kunstbewegingen en stelde vaak de mens centraal in zijn werk. Monet (1840-1926) richtte zich juist meer op natuur, lichtval en atmosfeer. Hij werkte minder academisch en zette vol in op het verbeelden van veranderlijke momenten.

Praktische informatie

De lezing vindt plaats op donderdag 15 oktober om 14:00 uur in het Stroomhuis in Neerijnen. De entreeprijs bedraagt € 13,50. Het Stroomhuis is rolstoeltoegankelijk. Informatie en reserveren via www.stroomhuisneerijnen.nl.

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Duo-kunstlezing over Manet en Monet in Stroomhuis Neerijnen
Restaurette Kom d’rín organiseert een gezellige dag voor 55-plussers uit de gemeente West Betuwe in het Dorpshuis te Tuil.
Nieuws 4 uur geleden
Gezellige dag voor 55-plussers in Dorpshuis Tuil
MO-16-1 kijkt terug op een sterke week met twee overwinningen.
Nieuws 8 uur geleden
Succesvolle week voor MO16-1 Geldermalsen
Sint Pieterskerk in Tricht.
Nieuws 10 uur geleden
Oekraïens kamerkoor Sophia uit Kyiv treedt op in Tricht

Advertenties uit de krant

Francine Leenhouts van Stichting Help Elkaar en Erwin Baars, president van Lions Geldermalsen, met de cheque van 3.000 euro.
Nieuws 21 sep, 16:03
Loterij Summer Vibes levert 3.000 euro op voor Stichting Help Elkaar
De aanwezigen zongen voluit mee met bekende en onbekende liederen.
Nieuws 21 sep, 14:07
Liederenkoor ‘Bekaant Goed’ brengt muzikale middag bij ANBO PCOB Geldermalsen
Schaats- en Skatevereniging Lek en Linge start zaterdag 3 oktober het nieuwe schaatsseizoen op de overdekte kunstijsbaan in Utrecht.
Nieuws 21 sep, 12:36
Schaatslessen in Utrecht voor jong en oud bij Lek en Linge
Tijdens de keuring werden de kazen beoordeeld op onder meer uiterlijk, consistentie, geur en smaak en doorsnede.
Nieuws 21 sep, 12:18
Noordam beste kaasmakers van Fokveedag
Afbeelding
Nieuws 21 sep, 11:01
Appelpers bij Stroomhuis Neerijnen op 3 oktober

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen