Deelnemers wandelen drie ochtenden met een vaste groep en een vrijwillige coach.
Deelnemers wandelen drie ochtenden met een vaste groep en een vrijwillige coach. Foto: Aangeleverd

Gratis driedaagse wandeling op Mariënwaerdt voor mentale gezondheid

Nieuws

Beesd - De landelijke driedaagse wandeling ‘Samen buiten’ vindt van 10 tot en met 12 oktober ook in Beesd plaats. Op landgoed Mariënwaerdt trekt een groep drie ochtenden samen naar buiten, met aandacht voor ontmoeting en mentaal welzijn. Meedoen is gratis.

De wandeling start op 10 oktober, World Mental Health Day, en maakt deel uit van een landelijk initiatief van Walk of Life dat op meer dan honderd locaties in Nederland plaatsvindt. Iedereen van 18 tot 100 jaar is welkom, ongeacht conditie of wandelervaring. Een diagnose of hulpvraag is niet nodig.

Naast elkaar lopen

Het leven kan veel vragen: stress, verlies, ziekte of het gevoel vast te lopen. Juist op zulke momenten kan het helpen als iemand niet tegenover je staat met een oplossing, maar gewoon naast je loopt. Daar draait Samen buiten om. Deelnemers wandelen drie ochtenden met een vaste groep en een vrijwillige coach. Onderweg zijn er korte, speelse oefeningen die helpen om even uit het hoofd en in het moment te komen.

Ilona Bruinsma organiseert de wandeling in Beesd als vrijwillig coach van Walk of Life. “Je hoeft hier geen wandelaar te zijn en je hoeft ook geen verhaal te hebben. Het mooie is juist dat je gewoon kunt aansluiten en samen naar buiten gaat. Soms ontstaat er vanzelf een goed gesprek, soms loop je een tijdje in stilte. Allebei is goed.”

Van lokaal idee naar landelijke beweging

Walk of Life ontstond in 2024 vanuit het idee dat het al verschil kan maken als iemand een stukje met je meeloopt. Inmiddels telt de beweging ruim 200 vrijwillige coaches en lokale groepen door heel Nederland. De organisatie werkt samen met onder meer De Groene GGZ, Nature For Health, Join Us en de Landelijke Vereniging POH-GGZ.

Ook na de driedaagse kunnen deelnemers elkaar blijven ontmoeten tijdens maandelijkse wandelingen.

Meer informatie is te vinden op walkoflife.nl.

Laatste nieuws

Eerstejaars studenten van de mbo-opleiding Zorg & Welzijn hoeven niet langer naar Amersfoort te reizen.
Nieuws 51 minuten geleden
Hoornbeeck College opent dependance in Geldermalsen
Deelnemers wandelen drie ochtenden met een vaste groep en een vrijwillige coach.
Nieuws 2 uur geleden
Gratis driedaagse wandeling op Mariënwaerdt voor mentale gezondheid
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Concert in Heesselt: acht zangers brengen Spaans programma in dorpskerk
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Van de ring naar de kerk: kickboks-kampioen Gottmers komt naar Beesd

Advertenties uit de krant

Muziekgezelschap Societas Musica Anima geeft op zondag 27 september een gratis koffieconcert in de Sint Pieterskerk in Tricht.
Nieuws 5 uur geleden
Gratis koffieconcert in Sint Pieterskerk Tricht met muziek van Bach tot Morricone
Robbert: “Ik hou ervan om auto’s weer mooi te maken. Binnen mijn bedrijf, RJ Autoschade, doe ik dit volop.”
Zakelijk 16 uur geleden
Robbert opent RJ Autoschade in Buurmalsen: ‘Ik hou ervan om auto’s mooi te maken’
Vocaal Ensemble Larynx brengt een virtuoos Spaans concert in het kerkje van Heesselt.
Nieuws 19 uur geleden
Vocaal Ensemble Larynx zingt Spaans programma in kerkje Heesselt
Aanrijding auto en scooter in Gellicum.
112 21 uur geleden
Auto en scooter in botsing bij Gellicum
Afbeelding
112 23 uur geleden
Brand in hakselaar geblust aan Bulkgraaf in Deil

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen