Leerlingen Lingeborgh in actie voor team Lingerenners Alpe d’HuZes
Leerlingen Lingeborgh in actie voor team Lingerenners Alpe d’HuZes Foto: Nico Ouburg

Leerlingen Lingeborgh in actie

Nieuws

Geldermalsen - Een volle zaal, 33 gasten aan tafel en 32 leerlingen in de keuken en bediening. Op woensdag 11 februari veranderde de praktijkruimte van de Lingeborgh in Geldermalsen in een levendig lunchrestaurant. Geen oefensituatie, maar een echte benefietlunch voor het goede doel. De opbrengst was € 1.160 voor Team Lingerenners, dat meedoet aan Alpe d’HuZes.

Voor de leerlingen uit 3 VMBO basis-kader was het hun grootste opdracht tot nu toe. Binnen het vak HBR – Horeca, Bakkerij & Recreatie leren zij koken, serveren, plannen en organiseren. Eerder verzorgden ze al vier lunches voor kleinere groepen. Maar 33 gasten maakten het proces meteen een stuk complexer.

Leren door te doen

“Veel leuker dan les krijgen” zeiden meerdere leerlingen na afloop. “Het voelt niet als onderwijs.” En dat is precies de bedoeling. “Bij Lingeborgh krijgen alle leerlingen in klas 1 en 2 het praktijkgerichte oriëntatieprogramma HiO: Hart in Ontwikkeling. In dit unieke programma maken ze kennis met verschillende vakgebieden, voordat ze een definitieve studierichting kiezen. Zo ontdekken ze waar hun talenten liggen”, legt directeur Dennis Bosch uit. “In klas 3 gaan ze dieper de praktijk in op één van de beroepsafdelingen.”

De lunch voor Alpe d’HuZes was daarin een hoogtepunt. De leerlingen werken bij iedere gelegenheid in wisselende rollen: van keukenbrigade tot bediening, van voorbereiding tot planning. Zo ervaren ze alle facetten van het vak. Maar wat deze middag anders maakte, waren de échte gasten. Geen docent die meekijkt met een beoordelingsformulier, maar bezoekers die komen genieten en betalen voor een goed doel.

Iets over hebben voor een ander

Volgens Dennis Bosch paste dit project perfect bij de school. “Het is lokaal georganiseerd, met een maatschappelijk thema. Iets over hebben voor een ander. Werken voor een goed doel — dat raakt iedereen.”

De samenwerking ontstond toen Dennis werd benaderd met de vraag of de school een geschikte locatie wist voor een walking dinner. Het antwoord was simpel: waarom niet hier? De leerlingen moeten toch koken voor klanten. Zo werd het een win-winsituatie: praktijkervaring voor de leerlingen en een mooie actie voor het goede doel.

Tijdens de voorbereiding en de lunch zelf viel vooral de extra motivatie op. “Door dit soort echte opdrachten groeien leerlingen zichtbaar” aldus Bosch. “Ze leren hier meer van dan uit een boek.” Gasten spraken lovend over de sfeer en de kwaliteit van de lunch. De interactie tussen leerlingen en bezoekers zorgde bovendien voor een warme, betrokken middag.

Een duw in de rug tegen de berg op

Voor Team Lingerenners is de steun van de leerlingen meer dan een financiële opsteker. De € 1.160 is een concrete bijdrage aan hun deelname aan Alpe d’HuZes, waar deelnemers fietsend de Alpe d’Huez beklimmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. “Het is een hele mooie opsteker en motivatie” klinkt het vanuit het team. “Een extra duw in de rug tegen de berg op.”

Verbinding in de regio

Dit project laat zien hoe sterk de verbinding in de regio kan zijn. School, sportvereniging, gasten en lokale ondernemers. Want ook de inkopen voor keuken en kantine worden zoveel mogelijk lokaal gedaan. Ze vinden elkaar rondom een gezamenlijk doel.

“Met ruim 900 leerlingen speelt de Lingeborgh een belangrijke rol in die regionale gemeenschap. Door zich actief in te zetten voor initiatieven als deze, werkt de school niet alleen aan vakvaardigheden, maar ook aan burgerschapsvorming. Leerlingen ervaren wat het betekent om iets te doen voor een ander. En misschien is dat wel de grootste opbrengst van deze lunch: jongeren die ontdekken dat hun inzet ertoe doet. Niet alleen in de keuken. Maar ook daarbuiten”, besluit Dennis.

Team Lingerenners

Team Lingerenners is een enthousiaste fietsclub uit de Betuwe die al 10 jaar samen fietst. Met ons team willen we laten zien dat sport verbindt, motiveert en inspireert. We trappen en lopen samen, ieder op zijn eigen tempo, maar met één doel: bijdragen aan de strijd tegen kanker. Voor vrienden, familie en clubgenoten die geraakt zijn door deze ziekte. Voor iedereen die een duwtje in de rug verdient.

Meer informatie: https://inschrijving.opgevenisgeenoptie.nl/fundraisers/lingerenners/alpe-dhuzes

Anne-Bregtje Schelfhout

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het kabouterpad werd door de kinderburgemeester geopend.
Nieuws 1 uur geleden
Kabouterpad van Asperen feestelijk geopend door kinderburgemeester
Zeshonderdduizend euro voor duurzame projecten.
Nieuws 1 uur geleden
Betuwewind stelt opnieuw €600.000 beschikbaar voor duurzame projecten in Rivierenland
Amma Asante is sinds 2022 voorzitter van het Commissariaat voor de Media.
Nieuws 3 uur geleden
Dag van de Huis-aan-huiskrant: ‘Wees nieuwsgierig en raadpleeg veel bronnen’
Egelbescherming Nederland roept op wildlife bij te voeren.
Nieuws 3 uur geleden
Egels, vossen en vogels lijden door droogte: ook voedsel is schaars

Advertenties uit de krant

Leren over isoleren.
Nieuws 16 uur geleden
Gratis advies over isoleren bij energieloket in Tiel
Jos van Maanen en Servaas Stoop.
Nieuws 20 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor Jos van Maanen
De gemeentevlag van West Betuwe.
Nieuws 21 uur geleden
Raad stemt in met Nederlandse vlag en gemeentevlag in raadszaal
Martin van Buren.
Lesje lokale geschiedenis 22 uur geleden
Amerikaanse president met wortels in Buurmalsen
Kom ook naar de markt als standhouder.
Nieuws gisteren
Doe ook mee aan de Betuwse Bazaar: meld je aan als standhouder

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen