Rinus Korteweg, Paul Fehres, Françoise Groenendaal-Vlug, Irene van Helden, Hester de la Parra, Niels Koudijs, Mienke van Alphen en de notaris.
Rinus Korteweg, Paul Fehres, Françoise Groenendaal-Vlug, Irene van Helden, Hester de la Parra, Niels Koudijs, Mienke van Alphen en de notaris. Foto: Anne Ruth den Hertog

Platform Toegankelijk West Betuwe: nu officieel een stichting

Nieuws 1.921 keer gelezen

Waardenburg - Platform Toegankelijk West Betuwe is op 1 juli een officiële stichting geworden. De handtekeningen werden door de oprichters en het bestuur bij Notariaat West Betuwe in Waardenburg gezet.

“We bestaan al vijf jaar, maar om het op deze manier officieel te maken voelt heel prettig”, vertelt Françoise Groenendaal-Vlug, een van de oprichters enthousiast. “We vervullen een steeds grotere rol binnen de gemeente. Zo adviseren en kijken wij mee op het gebied van toegankelijkheid”, legt Irene van Helden, een andere oprichter van het platform, uit. “Wij geven advies aan de gemeente, maar ook aan dorpshuizen, horeca, winkels en andere bedrijven.”

Professioneler worden

De afgelopen vijf jaar zijn er al heel wat stappen gezet binnen het platform. “Maar we willen graag professioneler worden”, legt Mienke van Alphen, medeoprichter en voorzitter van de stichting uit. “Om dat te doen, wilden wij er een officiële stichting met bestuur van maken.” Naast Groenendaal-Vlug, Van Helden en Van Alphen, was ook Paul Fehres vijf jaar geleden betrokken bij de oprichting.

“Om te bespreken op welke manier we het beste een stichting konden worden, hebben wij met veertien betrokkenen van het platform samengezeten in De Pluk”, vertelt Van Helden. “Tijdens deze bijeenkomst hebben we ook de statuten van het platform besproken en gevraagd wie er graag bestuurder wilde worden.” 

Officieel

Uiteindelijk zijn Mienke van Alphen en Niels Koudijs gekozen als voorzitter en vice-voorzitter en zijn ook Hester de la Parra en Rinus Korteweg in het bestuur gestapt. Nu de statuten bij de notaris zijn ondertekend is het platform officieel een stichting.

Richtlijnen voor gemeente

“Het afgelopen jaar hebben we hard gewerkt aan richtlijnen”, legt Groenendaal-Vlug uit. “Dit zijn concrete criteria ingedeeld per niveau. Op basis van deze criteria wordt er gekeken hoe toegankelijk een gebouw, organisatie of openbare ruimte is. Hierbij kun je denken aan drempels, een automatische deur of hulpmiddelen voor slechtzienden en slechthorenden. Deze richtlijnen worden binnenkort besproken bij het college van West Betuwe.”

Week van de Toegankelijkheid

“Verder gaan we in het najaar, in de Week van Toegankelijkheid, allerlei activiteiten organiseren”, vertelt Van Helden enthousiast. “Er komt een foto expositie in De Pluk die gemaakt is door een fotograaf die ook rolstoelgebruiker is. Verder willen we in samenwerking met LingeFilm de bijpassende filmvertoning ‘The Ride Ahead’ in die week vertonen en gaat de bibliotheek samen met platformleden in het kader van toegankelijkheid een activiteit organiseren voor kinderen.” 

De week van de Toegankelijkheid is dit jaar van 6 tot en met 12 oktober.

“We hopen dat gemeente West Betuwe uiteindelijk zo toegankelijk is dat we onszelf als stichting op kunnen heffen”, vult Groenendaal-Vlug lachend aan. “Maar zover zijn we nog zeker niet. Dus voorlopig zetten wij ons nog in voor een toegankelijke gemeente.”

Anne Ruth den Hertog

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bij het JO10 toernooi in V.V. Tricht in 2025.
Nieuws 3 uur geleden
U10 toernooi: Wereldclubs als Tottenham en Feyenoord komen op Hemelvaartsdag naar V.V. Tricht
Tijdens de feestweek van Opijnen in 2025.
Nieuws 7 uur geleden
Van bingo tot feesten: Opijnen houdt dorpsfeest in ere
Het ongeluk gebeurde op de Waalbandijk in Tuil.
112 21 uur geleden
Wielrenner en fietser botsen op Waalbandijk in Tuil; één persoon is naar het ziekenhuis vervoerd
Gezellig samen eten op 5 mei.
Nieuws 9 mei, 10:36
Vrijheidsmaaltijd in Lingehof: hutspot en haring voor bewoners op 5 mei

Advertenties uit de krant

Trots na de succesvolle sponsorloop.
Sport 9 mei, 07:04
Sponsorloop C.K.V. Animo levert ruim 6200 euro op
Afbeelding
Nieuws 8 mei, 18:00
Kunstlezing in Neerijnen: Vrouwen van de Amsterdamse school
Meisjes van CBS Open Poort winnen schoolvoetbaltoernooi.
Sport 8 mei, 16:19
CBS Open Poort meisjes winnen schoolvoetbaltoernooi, op naar regionale
Dodenherdenking in Opijnen.
Nieuws 8 mei, 11:37
Terugblik: 4 mei in Opijnen
De rotonde is tijdelijk afgesloten.
Nieuws 8 mei, 10:30
Rotonde Asperen - Heukelum dicht door werkzaamheden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen