
Esther Hommersom loopt de Nijmeegse Vierdaagse: ‘Alleen, maar voor mijn neefje Dani’
Nieuws 1.636 keer gelezenMeteren - Over drie weken gaat Esther Hommersom uit Meteren de Nijmeegse Vierdaagse lopen. “Ik ga hem alleen lopen, maar voor mijn neefje Dani (10) met kanker. Zo loop ik hem niet helemaal alleen en voor een goed doel”, legt Hommersom uit.
Twee keer eerder heeft Hommersom de Nijmeegse Vierdaagse gelopen. In 2018 en 2019. “Toen liep ik de wandeltocht met vriendinnen. In 2018 ging dit heel goed, in 2019 iets minder goed. Toen had ik constant hele grote blaren en moest ik elke avond naar het blarenpunt.” Dit jaar wil Hommersom de vierdaagse alleen lopen. Maar wel met een doel. “In oktober 2024 ging mijn neefje Dani naar de dokter met buikklachten. Hij bleek een niertumor te hebben. Inmiddels hebben ze één nier verwijderd en heeft Dani een dagelijkse chemokuur. Ook moet hij elke week naar het Prinses Máxima Centrum in Utrecht.”
Geld ophalen
“Hoewel Dani gelukkig nog steeds naar school kan, heeft deze ziekte een enorme impact op Dani, mijn zus en de rest van de familie. Hun hele leven is in één dag omgegooid. Daarom wil ik graag geld ophalen voor KiKa (Stichting Kinderen Kankervrij). Ik wil geld ophalen voor wetenschappelijk onderzoek naar kanker.”
Veel trainen
Om goed voorbereid te zijn op vier dagen lopen, traint Hommersom regelmatig. “Laatst heb ik 32 kilometer gelopen. Dit kost mij 5,5 uur. Ik heb nog twee weekenden om te trainen en daarna moet het gewoon gebeuren.”
Hommersom heeft erg veel zin in de Nijmeegse Vierdaagse. “Maar ik vind het ook erg spannend. Ik ga natuurlijk alleen lopen, dus vraag ik me wel eens af tegen wie ik moet praten op de route. Maar op de Nijmeegse Vierdaagse ben je eigenlijk nooit alleen, dus komt het waarschijnlijk wel goed.”
“Daarnaast”, vervolgd Hommersom, “ben ik soms bang dat het mij niet gaat lukken en dat ik de mensen die een donatie gedaan hebben teleurstel.”
Enorm veel zin in de Vierdaagse
Ondanks alle twijfels heeft Hommersom erg veel zin in de vierdaagse. “Ik heb er vrij voor genomen en kijk er echt heel erg naar uit. De sfeer van de Nijmeegse vierdaagse is erg leuk. Er staan zoveel mensen langs de kant met water en eten. Er zijn zoveel enthousiaste kinderen en er zijn zoveel mensen die je aanmoedigen. Ik vind het heel bijzonder om te ervaren wat mensen voor je doen, om je net dat laatste steuntje in de rug te geven.”
Geld en bewustwording
Inmiddels heeft de wandelaar uit Meteren al meer dan 2000 euro opgehaald. “Ik sta er versteld van hoeveel mensen geld doneren voor dit doel. Ik vind het echt heel mooi. Al het opgehaalde geld geeft mij een motivatieboost. Als iemand mij sponsort voelt het als steun voor mij en bovenal mijn neefje.” Hommersom hoopt nog meer geld op te halen. Doneren kan door op: www.supporta.com te zoeken naar Esther Hommersom.
Naast geld hoopt Hommersom ook op meer bewustwording. “Er zijn zoveel zieke kinderen, die hebben steun nodig.”
Dani is in ieder geval blij met zijn tante. “Hij vertelde mij, dat hij het echt heel gaaf vindt wat ik ga doen.” Daarnaast heeft Dani’s grotere broer ook gedoneerd en heeft Dani’s moeder laten weten blij te zijn met deze support. “Ergens hoop ik dat mijn zus en Dani ook de tijd hebben om langs de kant te staan om te kijken. Dan zie ik echt in levende lijve waar ik het voor doe.”
Anne Ruth den Hertog






















