
Mijlpaal in Meteren voor het spoor
Nieuws 5.260 keer gelezenMeteren - Na jaren van intensieve voorbereidingen is ProRail begin 2024 ‘buiten’ gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de Zuidwestboog bij Meteren. Het afgelopen jaar is er hard gewerkt en veel grond verzet en zand aangevoerd. Nu is het tijd voor de volgende spannende stap: de bouw van de kunstwerken.
Met het aanbrengen van de funderingen van de kunstwerken, breekt een volgende fase van het project aan. Projectmanager Edward Ruiter vertelt: “Door de zandlichamen die er nu al liggen, zijn de contouren van de Zuidwestboog al goed zichtbaar. Dit laat zien hoe enorm groot het project is en wat voor een megaklus we te volbrengen hebben. In de volgende fase worden de bogen steeds meer zichtbaar. Zowel voor de omgeving, als voor de treinreiziger tussen ’s-Hertogenbosch en Utrecht en het verkeer dat over de A15 rijdt.
De eerste paal
In aanwezigheid van de wethouder van de gemeente West Betuwe, Jacoline Hartman, regiodirecteur van ProRail, Dimitri Kruik en directeur Van Hattum en Blankevoort, Lars Sigmond, werd op 1 mei symbolisch de eerste paal de grond ingeslagen. Aanwezigen werden toegesproken en daarna was er gelegenheid om bij te praten onder het genot van een hapje en een drankje.
Kruik: “De Zuidwestboog verbindt straks de Betuweroute met het hoofdspoor naar het zuiden en andersom. Waar nu nog veel goederentreinen over de Brabantroute gaan zal zich dat na 2030 verplaatsen naar deze nieuwe verbinding. Hierdoor creëren we meer ruimte op de Brabantroute voor reizigerstreinen en wordt de Betuweroute beter benut voor goederenvervoer.” De volgende fase van het project betekent ook dat er ‘s nachts gewerkt gaat worden, zodat het treinverkeer zo min mogelijk gehinderd wordt.
Andere werkzaamheden
Ook worden er seinen langs het spoor ten noorden van Waardenburg ter hoogte van de Parallelweg vervangen. Seinen zorgen voor de veiligheid en regulering van het treinverkeer. Ze geven machinisten informatie over stoppen, doorrijden en snelheid voor treinen.
Ten noorden van Tricht en ter hoogte van Waardenburg worden delen van het spoor vernieuwd. Ook worden er onderhoudswerkzaamheden aan de spoorbrug bij Zaltbommel gedaan.
Tijdens de werkzaamheden rijden er snel- en stopbussen in plaats van treinen tussen Geldermalsen en Den Bosch. Raadpleeg de reisplanner van NS voor de actuele reisinformatie.
Anne Ruth den Hertog






















