Een van de fietsers brak een rugwervel en hield ook twee gebroken ribben aan zijn val over.
Een van de fietsers brak een rugwervel en hield ook twee gebroken ribben aan zijn val over. Foto: 123rf.com (stockfoto)

Fietser belandt in ziekenhuis door verzakking Meerkerkse Kanaaldijk

Nieuws

Meerkerk – Pinksterzondag 24 mei begon mooi voor John de Jong en zijn vier fietsvrienden uit Waspik. Op de Grote Kanaaldijk in Meerkerk liep een van de vrienden echter flink letsel op, als gevolg van een verzakking van het wegdek.

Een van de mannen, een 71-jarige vriend van De Jong, belandde met zijn voorwiel in een kuil. De Jong: “Hij eindigde in het kanaal en nam nog iemand in zijn val mee. Omdat het achter me gebeurde, weet ik niet zeker hoe het precies is gegaan, maar ik vermoed dat mijn vriend over de kop is gevlogen en met zijn rug de rand van de kade heeft geraakt. Hij heeft een gebroken rugwervel, twee gebroken ribben en heeft het een en ander gekneusd.”

Kapotte fiets

De andere vriend, die door de 71-jarige man werd meegesleept, hield een kapotte fiets aan de val over.

Gasleiding

De Jong: “Op de plek van het ongeval loopt een gasleiding onder de weg door. Daar was de weg verzakt. Helaas was de knik die het gevolg is van de verzakking niet goed zichtbaar.”

Gebroken sleutelbeen

Terwijl de fietsers op de ambulance wachten, staken mensen die aan de overkant van het kanaal aan de Bazeldijk wonen met hun bootje het water over. “Ze brachten een deken en later ook koffie. Ze vertelden ons dat we niet de eersten waren die hier problemen hadden. Een aantal fietsers liep op dezelfde plek al een gebroken sleutelbeen op.”

Weg gerepareerd

Verantwoordelijk wegbeheerder is Waterschap Rivierenland. Een woordvoerder laat weten: “Het is heel spijtig om te horen dat fietsers gewond zijn geraakt. Vorige week hebben wij een eerste melding hierover ontvangen. We hebben vervolgens direct de weg gerepareerd. De situatie moet nu weer in orde zijn.”

Veel pijn

De Jong verbaast zich erover dat er niet eerder iemand melding heeft gemaakt van de gevaarlijke situatie. Zijn vriend heeft nog veel pijn en moet mogelijk een operatie ondergaan.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een van de fietsers brak een rugwervel en hield ook twee gebroken ribben aan zijn val over.
Nieuws 6 uur geleden
Fietser belandt in ziekenhuis door verzakking Meerkerkse Kanaaldijk
De sfeer zat er onlangs goed in tijdens het gezamenlijke weekeind weg.
Nieuws 9 uur geleden
Koor His Inspiration uit Meerkerk was bijna opgeheven, nu springlevend
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Knuffels met gewicht: Marien Jansen (27) uit Ameide bouwt aan Lotgenootje
De locatie in Hoogblokland waar mogelijk een azc komt, met op de achtergrond Meerkerk.
Nieuws 12 uur geleden
Molenlanden: ‘AZC-reactie Vijfheerenlanden wordt actief meegenomen in vervolgonderzoek’

Advertenties uit de krant

Brand op industrieterrein in Leerdam.
met korte video update 17 uur geleden
Bedrijfspand verwoest op industrieterrein (Handelstraat) in Leerdam na grote brand, geen gewonden
Pascal van der Grijn.
Nieuws 3 jun, 12:47
Pascal neemt na 35 jaar afscheid van Huiting voor een nieuwe uitdaging: ‘Klanten zijn in goede handen’
Eén leerling van het Lekpoort College kwam met de traktor.
fotoserie 3 jun, 11:16
Leerlingen Lekpoort College trekken alles uit de kast voor eindexamengala
Eén van de auto’s die flinke schade opliep.
112 3 jun, 09:33
Aanrijding op A2 bij Zijderveld: meerdere voertuigen betrokken
De politie op de Lingedijk in Leerdam.
112 2 jun, 15:06
Politie houdt twee mannen aan bij woning Lingedijk in Leerdam

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen