• Verkeersdrukte op de Algerabrug.
• Verkeersdrukte op de Algerabrug. Foto: Ruud Sies

Algerabrug krijgt groot onderhoud vanaf augustus 2026, meerdere weken afgesloten

Nieuws

KRIMPEN A/D IJSSEL • Vanaf augustus 2026 wordt de Algerabrug tussen Krimpen aan den IJssel en Capelle aan den IJssel meerdere weken afgesloten voor groot onderhoud. De brugklep moet worden opgeknapt en er worden asfalteringswerkzaamheden uitgevoerd die eerder waren uitgesteld.

Tijdens de afsluiting vervangt Rijkswaterstaat de houten balken en stalen onderdelen van de brugklep en wordt de staalconstructie volledig gespoten.

Voor het wegverkeer is de brug naar verwachting vijf tot zes weken gesloten. Als de aannemer in het najaar van 2025 wordt gekozen, kan de planning volgens Rijkswaterstaat mogelijk sneller worden aangepast. Fietsers en voetgangers kunnen wel gewoon over de brug blijven gaan, zij gebruiken een tijdelijke (fiets)brug naast de brugklep. Ook blijft de wisselstrook beschikbaar voor hulpdiensten.

Hinder voor scheepvaart

Voor de hoge scheepvaart is de brug bij de sluiskolk voor drie maanden gestremd, omdat er vanaf een ponton onder de brug wordt gewerkt. Deze werkzaamheden beginnen eerder dan de afsluiting voor het wegverkeer. Het vaste brugdeel blijft wel beschikbaar voor andere schepen.

Onderzoek naar uitvoeringsopties

Rijkswaterstaat heeft acht verschillende uitvoeringsvarianten onderzocht voor het geplande onderhoud. Er is gekeken naar zaken zoals veiligheid, overlast, kosten en risico’s. Samen met wegbeheerders, de veiligheidsregio en de nautische sector is gekeken naar verschillende opties voor de uitvoeringsperiode. Ook heeft Rijkswaterstaat gesprekken gevoerd met andere belanghebbenden over de hinder en uitvoeringsperiode. 

De nu gekozen uitvoeringsvariant (en -periode) biedt de best mogelijke balans tussen bereikbaarheid en technische haalbaarheid, geeft Leonie Zeestraten, directeur van Rijkswaterstaat West-Nederland Zuid aan. “De Algerabrug is een belangrijke verbinding voor Krimpen aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en de Krimpenerwaard. Net zoals de sluis dat is voor de scheepvaart. We begrijpen dat de afsluiting veel impact heeft, maar het onderhoud is nodig om de brug veilig te houden. We zullen alles doen om de afsluiting zo kort mogelijk te maken. In het komende jaar gaan we zorgvuldig plannen, goed communiceren en rekening houden met alle belanghebbenden.”

Wethouder Wubbo Tempel van Krimpen aan den IJssel somt op dat elke dag 50.000 voertuigen en 7.000 fietsers over de brug rijden. “De werkzaamheden zullen veel overlast veroorzaken voor onze inwoners, scholieren en ondernemers. Maar het onderhoud is hard nodig, dus de werkzaamheden moeten gebeuren. De keuze om het werk te starten in de zomervakantie is een eerste stap om de hinder zoveel mogelijk te beperken.” 

Meer informatie over het onderhoud aan de Algerabrug staat op de website van Rijkswaterstaat

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De voormalige gemeentewerf aan De Smaragd 7 in Schoonhoven.
Nieuws 10 uur geleden
Ondernemers verliezen rechtszaak tegen nieuwe locatie brandweerkazerne Schoonhoven
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Zorgboerderij Benedenberg viert vijfjarig bestaan
Op excursie door Natuurrijk.
Nieuws 15 uur geleden
Groep 4 Het Kompas leert over vlinders in Natuurrijk: ‘Wauw, wat is het hier mooi’
Afbeelding
Nieuws 16 uur geleden
Gouds Montmartre en Goudse Kaasmarkt afgelast wegens verwachte hitte

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 17 uur geleden
Vrachtwagen en lijnbus botsen op N207 tussen Bergambacht en Stolwijk
Afbeelding
112 19 uur geleden
Scooterrijder (19) onder invloed na achtervolging in Schoonhoven aangehouden
Detail of Dutch police officer, with portable or radio. Focus on badge
112 22 jun, 18:07
Jongen (17) aangehouden na agressief gedrag tegen politie in Stolwijk
De leerlingraad.
Nieuws 22 jun, 15:27
Sponsorloop Het Kompas: 4.000 euro voor CliniClowns
Afbeelding
advertorial 22 jun, 15:00
Uitvaartcentrum Lekkerkerk dagelijks bemand

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen