• Een beetje regen mag de pret niet drukken bij de Avondvierdaagse.
• Een beetje regen mag de pret niet drukken bij de Avondvierdaagse. Foto: John Wijntjes

Avondvierdaagse Krimpen leeft enorm

Nieuws

KRIMPEN A/D IJSSEL • De Avondvierdaagse van Krimpen aan den IJssel is en blijft razend populair. Ook dit jaar telde het wandelsportevenement meer dan 1.500 deelnemers.

“Heerlijk”, stelt organisator Arjan de Bruin vast terwijl er een lange sliert mensen aan hem voorbij trekt op deze ‘A4D-avond’. “Ja, ik geniet daar enorm van. De Avondvierdaagse Krimpen lééft! Met dank aan de deelnemers natuurlijk, maar ook aan de vrijwilligers die dit feest mogelijk maken. We vormen met elkaar een geolied geheel. Iedereen kent zijn of haar taak en voert deze perfect uit. Ja, daar ben ik trots op.”

Oproep in de krant

De A4D van Krimpen kent een lange traditie. Voordat Arjan de Bruin in 2003 zijn ‘debuut’ maakte, gold de heer Oosterom decennialang als organisator, de laatste jaren samen met zijn zoon. “Nadat zij kort na elkaar kwamen te overlijden, ontstond er een soort vacuüm. In het eerste jaar was een ad hoc-commissie die het werk voortzette. Vervolgens werd er naar mensen gezocht die het definitief wilden overnemen. Ik zag de oproep in de krant en besloot me beschikbaar te stellen. Martha van Maanen vond ik bereid om me te helpen. Later schoof ook mijn vriendin bij en vonden we een aantal mensen die eveneens hart voor de A4D hadden en zich er voor wilden inzetten. Voor mij is dit de 21e Avondvierdaagse waar ik aan meewerk. Het is elke keer weer machtig mooi om het plezier van de deelnemers en de vrijwilligers te zien. En uiteraard is het geweldig dat het evenement zo populair is.”

Basisscholen

De Krimpense basisscholen zijn samen de grootste leverancier van A4D-gangers. Ze leveren ieder jaar zo’n duizend kinderen aan. Daarnaast zijn er de losse deelnemers, de gezinnen en vriendengroepen die graag elke avond een route van 5 kilometer afleggen door Krimpen en omgeving. Met de slotavond als ieder jaar repeterend hoogtepunt. Inclusief meelopende ouders en publiek schat Arjan de Bruin het aantal betrokkenen/belangstellenden op zo’n 4.000 mensen. “Dat is elk jaar een geweldige happening met de fanfare voorop richting de finishplek aan de Parkzoom,” stelt hij met een twinkeling in zijn ogen vast. “Daar doe je het allemaal voor. Ook mooi: als je op een gemiddelde avond langs de route gaat staan duurt het minimaal een half uur voor alle deelnemers aan je voorbij getrokken zijn. Ik doe dit nu 21 jaar, maar het verveelt geen moment. Puur plezier is het.”

Jan Timmer

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Adriaan van Dis (l) met Simon Dikker Hupkes.
Nieuws 17 uur geleden
Gratis ‘Het diner’ en schrijversbezoeken bij Bibliotheek aan den IJssel
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Roparun Team 226 zoekt sportievelingen voor tennis- en padeltoernooi in Haastrecht
Afbeelding
advertorial 17 uur geleden
By Babs: gastvrijheid met een glimlach
Bestuursleden Walter Schalkwijk, Edwin de Wit en Marjolein Vink: 'Ziek worden houdt geen rekening met je planning'.
Nieuws 21 uur geleden
Waardbrood: nog plek voor zelfstandig ondernemers uit de regio

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 21 uur geleden
Halloween: verloren zielen van de Lek dwalen door Ammerstol
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Wonderlijke reizen centraal bij zesde editie Lekkerkerk Vertelt
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
NVWK organiseert Natuurcafé over herstel van ‘alledaagse natuur’
Afbeelding
Nieuws 21 okt, 19:22
Finale nadert: wie wordt de beste amateurbakker van de Krimpenerwaard?
Afbeelding
Nieuws 21 okt, 14:08
Gemeentewebsites en andere overheidssites offline vanwege mogelijke veiligheidsrisico’s: ook veerdienst Schoonhoven geraakt

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen