Het pand aan de Kelvinring 44.
Het pand aan de Kelvinring 44. Foto: Richard van Hoek Fotografie

Unanieme steun opvang vluchtelingen Oekraïne aan Kelvinring. Maar raad Alblasserdam wil wel graag zekerheid dat het niets kost

Nieuws

Alblasserdam - Hoe zeker weten we dat de 800.000 verbouwingskosten en het geld dat het verblijf van de Oekraïense vluchtelingen kost vergoed worden door het Rijk? Die vraag stelde de gemeenteraad dinsdag aan wethouder Freek de Gier.

Dat ging samen met raadsbrede steun voor het voorstel om het pand aan de Kelvinring 44 in te zetten voor de opvang van 105 ontheemden. “Wij staan hier volledig achter”, benadrukte Jaap Spruyt (SGP). “Hiermee voldoen we aan de wettelijke inspanningsverplichting. Tegelijkertijd verlichten we de druk op de opvang in de Havenkerk.”

Oorlog in Oekraïne

Maar even raadsbreed was de vraag: hoe zeker weten we dat de landelijke overheid voor álle kosten opdraait? En wat gebeurt er als de oorlog in Oekraïne afloopt en de vluchtelingen voor de afgesproken huurperiode van vijf jaar teruggaan?

Daniëlle de Jong (CDA): “Heeft het ministerie van Justitie en Veiligheid al positief gereageerd op het voorstel voor deze opvang? Wij hebben gehoord dat het lastiger is om die goedkeuring te krijgen. Wat als onze aanvraag geen groen licht krijgt?”

‘Alle seinen staan tot nog toe op groen’

Wethouder Freek de Gier liet in zijn reactie weten dat de goedkeuring nog niet ‘in zijn binnenzak zit’. Maar hij heeft er alle vertrouwen in te hebben dat het goed komt. “Hier zit een jaar aan voorbereidend werk in. Alle seinen staan tot nog toe op groen. Dat het lastiger zou zijn om goedkeuring te krijgen, die berichten ken ik niet.”

Dat de vergoedingsregeling voor het verblijf van Oekraïense vluchtelingen in de loop van de jaren kan veranderen, die mogelijkheid kon hij niet uitsluiten. “Daar gaan wij niet vanuit. Het zou raar en zeer teleurstellend zijn. Wij voldoen aan onze verplichting en de overheid voldoet daar ook aan.”

Dinsdag 29 september hakt de raad de knoop door over de opvanglocatie aan de Kelvinring. De wethouder beloofde voorafgaan aan die raadsvergadering met een schriftelijke reactie te komen op de vraag of het Rijk alle kosten inderdaad vergoed.

Het vinden van het pand aan de Kelvinring was een enorme zoektocht

De Gier vertelde daarnaast dat de zoektocht naar andere locaties nog steeds doorgaat. “Al moet ik zeggen: dat is niet makkelijk. Het vinden van het pand aan de Kelvinring is al een enorme zoektocht geweest. Mocht dit onverhoopt niet doorgaan, dan is er niet meteen een plan B.”

Arbeidsmigranten of jongeren

Als laatste: mochten de vluchtelingen eerder dan de afgesproken huurperiode vanwege bijvoorbeeld het beëindigen van de oorlog vertrekken, dan moet de gemeente op zoek naar een andere invulling.

“Al zijn ze dan zeker niet van de ene op de andere dag weg”, vulde de wethouder aan. “We beschikken dan over een volledig ingericht pand. Ik kan me voorstellen dat we daar dan andere doelgroepen huisvesten, zoals bijvoorbeeld arbeidsmigranten of jongeren. We hebben met de eigenaar afgesproken dat zo’n wijziging alleen kan met zijn toestemming.”

Alleenstaande vluchtelingen van Havenkerk naar Kelvinring

Om meer ruimte te creëren in de volle opvang in de Havenkerk is het plan om alleenstaande vluchtelingen uit Oekraïne over te plaatsen naar de Kelvinring. Wethouder De Gier: “Daarmee komt er meer plek voor de gezinnen met kinderen in de Havenkerk.”

Laatste nieuws

Het pand aan de Kelvinring 44.
Nieuws 1 uur geleden
Unanieme steun opvang vluchtelingen Oekraïne aan Kelvinring. Maar raad Alblasserdam wil wel graag zekerheid dat het niets kost
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Oefenen met reanimeren in Albert Schweitzer ziekenhuis op Wereld Reanimatiedag
Een delegatie bekeek het plan ter plekke.
Nieuws 2 uur geleden
CDA dringt aan op spoed bij woningbouw Sliedrecht-Noord
Een infographic van de renovatie van de Papendrechtse brug.
Nieuws 19 uur geleden
Rijkswaterstaat pakt ook het vaste deel van de Papendrechtsebrug aan

Advertenties uit de krant

Een foto die Corrie Gelderman maakte tijdens de fotocursus.
Nieuws gisteren
Zomerprogramma voor senioren in Papendrecht groot succes: ‘Het verdient meer bekendheid’
Afbeelding
Zakelijk gisteren
Regionaal Talentenfonds breidt uit met achttien nieuwe opleidingen in de Drechtsteden
De contractondertekening.
Zakelijk 23 sep, 08:40
CKC Kinderdijk verwelkomt twee nieuwe hoofdsponsoren
Een gratis luier- en hygiëneshop in Kamp Mavrovouni op het eiland Lesbos
Nieuws 23 sep, 08:17
Luieractie voor vluchtelingen: inzamelpunten op dertien plaatsen in de Alblasserwaard
Afbeelding
Nieuws 23 sep, 08:11
Lammetjeswiel Festival wil doorgaan na succesvolle zesde editie

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen