Spiegeltent Fortuna staat al op de Markt in Papendrecht.
Spiegeltent Fortuna staat al op de Markt in Papendrecht. Foto: Excelsior Papendrecht

Muziek, sport en theater in grote tent op De Markt

zaterdag 26 september 2026 9:30

Spiegeltent Fortuna op de Markt in Papendrecht opent op zaterdag 26 september de deuren voor een gratis dag vol muziek, sport, theater en ontmoeting. Het programma loopt van 09:30 tot 15:00 uur en is voor iedereen toegankelijk.

Zeven lokale organisaties slaan de handen ineen voor dit evenement: Muziekvereniging Excelsior Papendrecht, atletiekvereniging Passaat, poprockkoor Sweet Pepper, OnS Theater, United by Music, Koffie met… en Socialiteit BIELS.

De ochtend begint muzikaal met Excelsior Papendrecht. Het Klein Orkest speelt van 10:20 tot 10:50 uur, waarna de Slagwerkgroep het overneemt.

Rond 11:00 uur klinkt vanuit de spiegeltent het startschot voor de Bike&Run Alblasserwaard. Steelband Barrelbeat verzorgt daarna de muzikale omlijsting met Caribische klanken.

Wie wil bewegen, kan zich vanaf 9:30 uur aanmelden bij het Odensehuis voor een sponsorwandeling van 4 of 8 kilometer. De wandeling start om 10:15 uur. De opbrengst gaat naar het Odensehuis Papendrecht.

Tegelijk biedt de spiegeltent vanaf 10:00 uur ruimte voor ontmoeting tijdens Koffie met… en Socialiteit BIELS, waar bezoekers onder het genot van een kop koffie de muziek en het sportieve spektakel kunnen volgen.

De middag staat in het teken van muziek en theater. Poprockkoor Sweet Pepper treedt op om 12:00 en 13:30 uur.

Van 12:30 tot 13:30 uur kunnen bezoekers van alle leeftijden zelf het podium op tijdens een laagdrempelige theaterworkshop van OnS Theater.

Het programma sluit af met een bijzonder optreden van de Hongaarse band Tordasi Szivárvány, van 14:00 tot 15:00 uur. De band bestaat uit muzikanten met een verstandelijke en meervoudige beperking en treedt op ter gelegenheid van het twintigjarig jubileum van United by Music

Locatie