
Vinkenwaard Noord: 1.100 tot 1.400 woningen én investeren in bedrijven op deze locatie
NieuwsAlblasserdam - In het nieuwe coalitieakkoord ‘Bouwen aan morgen, behouden wat telt’ geven SGP, VVD en CDA over bedrijventerrein Vinkenwaard Noord aan dat onderzoek naar woningbouw en investeren in bedrijven op deze locatie samen kunnen gaan.
‘In lijn met eerdere besluitvorming verkennen we of Vinkenwaard Noord een woon-werkgebied kan worden’, tekenen de drie partijen op. ‘Hierbij werken we aan verschillende scenario’s voor de ontwikkeling van een woongebied met een omvang van 1.100 tot 1.400 woningen.’
Op de volgende pagina staat echter: ‘Voor Vinkenwaard Noord zetten we in op doorontwikkeling van bestaande bedrijven en het inpassen van nieuwe vormen van bedrijvigheid.’
Eric Boersma (SGP): “Dat gaat samen. We kijken bijvoorbeeld of twee grotere bedrijven met een zwaardere milieubelasting, die nu vastzitten op hun huidige locatie, kunnen verplaatsen naar het Nedstaalterrein. Dan ontstaat ruimte voor andere bedrijven, maar ook voor de optie om daar woningen te bouwen.”
Luchtfietserij
Woningbouw op Sportpark Souburgh komt niet aan bod in het coalitieakkoord. Fervent pleitbezorger van deze optie was het CDA. Vinkenwaard Noord noemde CDA-lijsttrekker Margreet de Deugd voorafgaand aan de verkiezingen nog ‘luchtfietserij’. “Want het gaat heel veel geld en jarenlange procedures kosten om bedrijven te verplaatsen.”
Maar deelname aan de coalitie betekent dat deze partij dit punt (voorlopig) laat vallen. “Onze zorgen bij Vinkenwaard Noord zijn niet verdwenen”, licht vervangend fractievoorzitter Daniëlle de Jong toe. “We hebben ermee ingestemd de verschillende scenario’s voor dit bedrijventerrein zorgvuldig te onderzoeken, inclusief de gevolgen voor het bedrijfsleven, de betaalbaarheid en de uitvoerbaarheid. We willen voorkomen dat we verwachtingen wekken die we niet na kunnen komen en zorgvuldig met economische belangen omgaan.”





















