
Coalitie Sliedrecht wil zich niet aan afspraak asielzoekers met Alblasserdam houden
NieuwsSliedrecht/Alblasserdam - De kans dat Alblasserdam alsnog asielzoekers op moet gaan vangen, is een stuk groter geworden. De nieuwe coalitie van Sliedrecht is niet van plan zich aan de in 2024 gemaakte afspraak om asielzoekers ‘uit te ruilen’ voor statushouders te houden.
Dat blijkt uit de zaterdag gepresenteerde hoofdlijnenmemo van Slydregt.nu, Pro Sliedrecht en GroenLinks-PvdA. Over de opvang van asielzoekers schrijven deze drie partijen: ‘We nemen niet langer verantwoordelijkheden van andere gemeenten over. Eerder gemaakte afspraken zullen worden ontbonden.’
Stopzetten realisatie azc aan Zwijnskade
Enkele weken geleden lieten de fracties al doorschemeren deze kant op te willen gaan. Maar toen was er nog sprake van het heroverwegen van de afspraken. Nu zet de beoogde nieuwe coalitie dus een stap verder.
Dat gaat samen met een vergaand ander punt. De drie partijen willen ook de activiteiten om een asielzoekerscentrum aan de Zwijnskade te bouwen stopzetten.
Op zoek naar een andere locatie
Dit azc zou in de loop van 2027 opengaan en voor een periode van vijf jaar ruimte bieden aan 250 vluchtelingen, inclusief die van Alblasserdam. Slydregt.nu, Pro Sliedrecht en GroenLinks-PvdA gaan op zoek naar een andere locatie ‘die recht doet aan onze wettelijke taakstelling.’
Richting de landelijke overheid zijn de drie partijen strijdvaardig. ‘Indien het Rijk overgaat tot een verplichte aanwijzing van een locatie voor een bovenwettelijk aantal opvangplaatsen voor asiel, maken we gebruik van alle bestuurlijke en juridische middelen die voor handen zijn.’
Het afblazen van de deal met Alblasserdam betekent wel dat Sliedrecht alsnog 87 statushouders onderdak moet gaan bieden.
De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig terugkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.





















