De overhandiging van de cheque en de goederen.
De overhandiging van de cheque en de goederen. Foto: Aangeleverd

Moskee schenkt na actie tijdens ramadan geld en goederen aan Voedselbank Alblasserdam

Nieuws 1.517 keer gelezen

Alblasserdam - Tijdens de ramadan staat niet alleen het vasten centraal, maar ook de zorg voor anderen. Dat blijkt uit een initiatief van de Alblasserdamse moskee, die dit jaar voor het eerst een inzamelingsactie organiseerde voor de Voedselbank Alblasserdam.

Voorzitter Temel Ulusoy benadrukt dat deze periode juist uitnodigt om stil te staan bij mensen die het minder hebben. “Met alle ellende in de wereld gaat de aandacht vaak uit naar oorlog en grote crises” zegt Ulusoy. “Maar wij willen onze gemeenschap er ook op wijzen om dichter bij huis te kijken. Naar onze buren, naar medebewoners die hulp nodig hebben.”

Vanuit die gedachte kwam het idee om de lokale Voedselbank te ondersteunen. Na de aankondiging werd er door de leden van Moskee Alblasserdam anderhalve week lang geld ingezameld. Dat leverde uiteindelijk een bedrag van 992 euro op.

Het artikel gaat verder onder de foto.

De cheque van Moskee Alblasserdam.
De cheque van Moskee Alblasserdam. (Foto: Aangeleverd)

‘Mensen brachten ook verzorgingsmiddelen mee’

Daarnaast werden er ook veel goederen gedoneerd. “We hadden vooral gevraagd om houdbare producten, maar mensen brachten ook verzorgingsmiddelen mee” aldus Ulusoy. De opbrengst bestond onder meer uit meel, zonnebloemolie, suiker en verschillende soorten pasta. In totaal werden twee volle karren overhandigd.

Volgens Ulusoy is de actie niet alleen bedoeld om hulp te bieden, maar ook om bewustwording te creëren. “We hopen dat dit binnen onze gemeenschap blijft groeien. Dat de Voedselbank meer gaat leven en niet wordt gezien als iets dat ver van je bed staat.”

‘Wij houden er rekening mee dat meer gezinnen bij ons aan gaan kloppen’

Anke van Veen, voorzitter van Voedselbank Alblasserdam, is blij met de gift. “Zeker omdat we te weinig aanvoer hebben om de 150 gezinnen die we ondersteunen te helpen”, vertelt ze. “Daarom moeten we steeds voedsel bijkopen.”

Ze vervolgt: “Daarnaast houden we ons hart vast voor het effect van de stijgende prijzen van onder meer energie en brandstof. Wij houden er rekening mee dat er meer gezinnen bij ons aan zullen gaan kloppen. Elke bijdrage, hoe klein ook, is bij ons dan ook welkom.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
fotoserie 14 uur geleden
Aanspanningen van Glijen en Rijen maken sfeervolle toertocht door de Alblasserwaard
Levi Sprong verongelukte in het verkeer.
Nieuws 22 uur geleden
Rouw in regio na overlijden Levi Sprong (14) uit Alblasserdam. De Zwerver: ‘Verdriet is groot’
Afbeelding
Sport gisteren
Drechtstreek deelt lolly’s uit als afsluiting van campagne rondom positief gedrag
Afbeelding
update 13 mei, 19:21
Brand aan de Kraanbaan in Alblasserdam blijkt complexe kruipruimtebrand

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 13 mei, 19:17
Ongevallen in Noordtunnel bij Alblasserdam en op Brug over de Noord
Het affiche van de maaltijd tijdens Vluchtelingendag.
Nieuws 13 mei, 17:01
Vluchtelingen en Papendrechters delen maaltijd tijdens Vluchtelingendag
De meiden van C2 werden kampioen in de 1e klasse.
Sport 13 mei, 11:31
Kampioensduik voor twee jeugdploegen Smash ‘66
Afbeelding
Nieuws 13 mei, 09:34
Waterschap vraagt inwoners mee te denken over waterbeleid 2028–2033
Aad Koot (links) en Karel Spitsbaard.
Sport 13 mei, 09:20
VV Papendrecht behoort tot select gezelschap met KNVB FairPlay-certificaat

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen