
Hobbel parkeerplaatsen voor nieuwbouw 36 woningen locatie Wipmolen achter de rug: wethouder belooft dat het in orde komt
NieuwsALBLASSERDAM • De extra parkeerplaatsen komen er, kort na de oplevering van de 36 nieuwe woningen op de locatie Wipmolen. Met die garantie van wethouder Freek de Gier stemde de gemeenteraad in met het bestemmingsplan voor dit nieuwbouwproject in Alblasserdam.
De opluchting en blijdschap dat op deze al vele jaren braakliggende plek woningen gaan komen, was bijna voelbaar. Het project De Wipmolen voegt 36 eengezinswoningen met tuin toe in het centrum, waarvan 25 (betaalbare) koopwoningen en 11 sociale huurwoningen voor Woonkracht10.
ParticiPand
Daarvoor moest wel de hobbel van de parkeerruimte genomen worden. Het verdwijnen van de huidige parkeerplekken én de auto’s die de nieuwe bewoners kwijt moeten, zorgde ervoor dat er nog 27 parkeerplaatsen gerealiseerd moesten worden.
Het plan van de wethouder om dat op te lossen bij de aansluiting van de Lelsstraat op de Wilde Woutstraat, bij ParticiPand, stuitte in 2023 op verzet van de gemeenteraad. Bijna een jaar later heeft wethouder Freek de Gier tachtig procent van de benodigde parkeerplekken op een andere plek in de directe omgeving van de bouwlocatie gevonden.
‘Parkeren gaat altijd ten koste van iets’
In de commissievergadering riepen het feit dat dit na zoveel tijd nog geen honderd procent is én dat er geen concrete uitwerking ligt bezwaren op. Jaco Brand (SGP): “De parkeeropgave is hiermee nog niet opgelost.” En Arco Strop: “Parkeren gaat altijd ten koste van iets, een stoep of groen. Die afweging wil ik graag maken. Laten we duidelijkheid geven.”
De harde toezegging van wethouder De Gier dat hij de overige twintig procent zeker gaat halen én dat de extra parkeerplaatsen er binnen afzienbare tijd na het realiseren van de woningen zijn, haalde de voltallige gemeenteraad over de streep.
Raad van State
Al liet Jaco Brand nog wel een winstwaarschuwing horen voor een snelle realisatie van de nieuwbouw. “Het is duimen dat er vanwege bezwaren geen procedure bij de Raad van State komt, die voor vertraging zorgt.”





















