Geerdien Meerwaldt.
Geerdien Meerwaldt. Foto: Nanda van Heteren

Masterszwemster Geerdien Meerwaldt kijkt weer uit naar Europese Kampioenschappen

Sport

Papendrecht – Hoewel de meeste amateursporters van de Papendrechtse zwemvereniging De Geul in de zomerperiode vrijwel geen wedstrijden hebben, maakt masterszwemster Geerdien Meerwaldt zich juist op voor haar seizoenshoogtepunt.

De 74-jarige Krimpense reist in augustus af naar het Slowaakse Samorin voor de Europese Kampioenschappen voor amateurzwemmers van twintig jaar en ouder.

Toch wel beetje gespannen

,,Hoewel dit mijn zesde EK wordt, ben ik toch wel een beetje gespannen. Zenuwen heb ik altijd voor een eindtoernooi. Nu ligt dat aan dat ik nog niet weet waar ik precies terecht kom, hoe het zwembad eruit ziet, wie ik daar allemaal tegenkom en hoe het zwemmen zal gaan. Afgelopen december zwom ik in het Poolse Lublin op de kortebaanvariant (kb, 25m, red.) van dit continentale eindtoernooi. Toen leek het mij leuk om ook eens deel te nemen aan de langebaanvariant (lb, 50m, red.). Een longontsteking in maart zorgde voor twijfel, maar doordat ik op de Open Nederlandse Masters Kampioenschappen (ONMK, red.) begin mei goed had gezwommen, kreeg ik het vertrouwen in mijn lijf dat ik deze zomer redelijk kan zwemmen.

Hopen op een onvergetelijke reis

Momenteel train ik wekelijks vijf uur, verdeeld over twee zwemtrainingen, een krachttraining en een training voor mijn rompstabiliteit. Ik wilde een extra zwemtraining doen, maar doordat mijn herstel nu langer is dan normaal door de naweeën van die longontsteking laat ik dat achterwege. Ook heb ik in zoverre mijn doelen voor Samorin aangepast. Natuurlijk wil ik daar het beste laten zien wat ik kan, maar ik weet niet of een persoonlijk record mogelijk is. Als er geen pr en/of medaille in zit, dan ben ik zeker tevreden wanneer het zwemmen gevoelsmatig lekker ging. Tegelijk is zwemmen een onderdeel van de reis. Ik ga daar ook heen voor de gezelligheid en de culturele activiteiten. Die combinatie maakt dat dit hopelijk een onvergetelijke reis wordt. Polen stond in eerste instantie ook niet op mijn wensenlijstje, maar Lublin is zo’n mooie stad… dat had ik niet willen missen!”

Masters
Iedereen die zwemmen leuk vindt, kan meedoen aan masterswedstrijden. De amateurs worden op individuele onderdelen ingedeeld bij de dames of de heren in leeftijdscategorieën van vijf jaar. Meerwaldt zwemt in de categorie dames 70-74 jaar en start op de 50-, 100- en 200 rug en 50- en 100 school. Op eerdere EK’s won ze goud, zilver en driemaal brons.

Laatste nieuws

De brandweer had 3,5 uur nodig om het brandende hooi uit te krijgen.
112 3 minuten geleden
Brandend hooi langs Heiweg in Oud-Alblas houdt brandweer urenlang bezig
De vrouw ging per ambulance naar het ziekenhuis.
Nieuws 1 uur geleden
Vrouw in caravan onwel, hulpdiensten rukken uit
Geerdien Meerwaldt.
Sport 2 uur geleden
Masterszwemster Geerdien Meerwaldt kijkt weer uit naar Europese Kampioenschappen
Auto uitgebrand in Oud-Alblas.
112 14 uur geleden
Auto uitgebrand in Oud-Alblas; politie gaat uit van brandstichting

Advertenties uit de krant

Duikers en brandweerlieden controleerden of er ook een persoon te water was geraakt.
Nieuws 25 jul, 18:03
Brandweer rukt uit voor scooter in het water in Papendrecht
De kinderen namen tijdens de Vakantiebijbelweek deel aan een vossenjacht.
Nieuws 25 jul, 06:00
Vossenjacht, high tea en Bijbelverhalen tijdens VakantieBijbelWeek Papendrecht
Afbeelding
Nieuws 24 jul, 22:24
Ambulance in week tijd al 200 keer over fietspad Baanhoekbrug, na afsluiting Papendrechtsebrug
Er werden verhoogde concentraties gas waargenomen.
Nieuws 24 jul, 20:46
Brandweerkorpsen van Alblasserdam en Nieuw-Lekkerland rukken met spoed uit voor gaslek bij flat
Familieleden van de omgekomen sergeant - John Faitfull, zijn zoon Mark en kleinzoon Jack - bezochten het Lancastermonument.
Nieuws 24 jul, 11:50
Familieleden sergeant Herbert Charles Luton bij herdenking in Papendrecht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen