
Werkendam viert feest aan de haven: Woezel & Pip, dj’s en foodtrucks
Nieuws Havendagen WerkendamWerkendam - Artiesten als Arjon Oostrom, Ferry de Lits, Jeroen van Zelst, maar ook de populairste hondjes van Nederland - Woezel en Pip - zijn op zaterdag 4 juli te zien en horen in de feesttent aan de Biesboschaven Noord. Samen met nog vele andere artiesten vermaken zij bezoekers van de Havendagen Werkendam tijdens het Harbour Beats & Bites festival.
Martin Jooren van Europe@Work BV is, net als tijdens de voorgaande editie in 2023 betrokken bij de organisatie. “Ik ben, samen met Jantine Verkamman, verantwoordelijk voor de terreinindeling en heb het Harbour Beats & Bites-festival en het Havendagenfestival (dat plaatsvindt in de avond) deels onder mijn hoede.”
Die organisatie is volgens Jooren best intensief, vertelt hij met een lach. “Het is best lastig om mensen te vinden die tijd kunnen vrijmaken om vrijwillig mee te helpen. Toch hebben we nu een leuk, jong team waarmee we druk bezig zijn.”
Toegankelijk
Het belangrijkste doel van de organisatie van deze twee festivals is volgens Jooren dat ze voor iedereen toegankelijk zijn. “De Havendagen Werkendam zijn heel divers en er is van alles te doen. Er zijn bedrijven die zich openstellen voor bezoekers, oude ambachten, een banenmarkt. Hierdoor is ook het publiek heel divers. Wij vinden het dus belangrijk dat ook de festivals voor iedereen iets te bieden hebben.”
Daarom begint het Harbour Beats & Bites Festival op zaterdag om 11:00 uur met een speciaal programma voor kinderen: de Kids Carrousel. Dit is een interactieve muzieksensatie voor kinderen en families met een kleurrijke show vol dans zang en entertainment.
Jooren: “Tussendoor komen ook Woezel & Pip nog langs voor de allerkleinsten, mét meet & greet.” Om 12:30 begint het middagprogramma. Jooren vertelt erbij dat het dagprogramma is geregeld door Arjon Oostrom, zelf ook een Nederlandse feestartiest die bekend is van nummers als ‘Zakka, Zakka’ en ‘Pure Verleiding’.
Andere artiesten die deze middag op het programma staan zijn Ferry de Lits, Jeroen van Zelst, Metzzo en de zingende DJ. Vanaf 18:15 begint het avondprogramma met nog meer bekende artiesten, waaronder DJ La Fuente, Dries Roelvink, Feest DJ Ruud, Sven Versteeg en DJ Ian Zwaardski.
Foodtrucks
De ‘Bites’ tijdens het festival worden verzorgd door diverse foodtrucks. Ook hier is weer aan de allerkleinsten gedacht want tijdens het ochtendprogramma zijn er poffertjes, suikerspinnen, popcorn en voor de ouders is er koffie.
Feesttent
In tegenstelling tot de vorige editie, is voor beide festivals dit jaar een feesttent geregeld. Jooren: “De vorige editie was een succes, maar het weer was erg slecht. Toen stond onder andere Monique Smit op het programma, maar vanwege de regen was het niet zo druk als wij gehoopt hadden. En dat is jammer.
Dat risico willen wij dit jaar niet lopen en daarom vindt nu alles in de feesttent plaats. Nuts 32 verzorgt de aankleding van beide festivals. De tent is 50 bij 20 meter en er is ruimte voor 1750 gasten.”
Breed karakter
Met een gevarieerd programma voor jong en oud, onderstrepen Harbour Beats & Bites en het Havendagenfestival het brede karakter van de Havendagen Werkendam. De organisatie zet daarmee in op een evenement dat aantrekkelijk is voor een groot publiek, van jong tot oud.
Bezoekers kunnen zich ook deze editie weer opmaken voor een goedgevulde en sfeervolle festivaldag aan de Biesboschhaven Noord.
De avond wordt volgens organisator Jooren ook deze editie weer spectaculair afgesloten met een lasershow. “Dat bleek de vorige editie een groot succes.”





















