De piloot Arthur Gordon Richardson.
De piloot Arthur Gordon Richardson. Foto: Aangeleverd

Opening expositie Engelse piloot in Oud-Alblas: nabestaanden komen speciaal over

Nieuws 262 keer gelezen

Oud-Alblas - In dorpshuis De Beemd te Oud-Alblas wordt zaterdag 2 mei een expositie over het leven en offer van Flight Lieutenant Arthur Gordon Richardson geopend.

Deze Engelse piloot van een Spitfire kwam op 22 januari 1945 op 26-jarige leeftijd om het leven in de polder Zuidzijde tussen Oud-Alblas en Papendrecht, nadat zijn toestel werd getroffen door door Duits luchtafweergeschut. Tijdens de bescheiden expositie zijn persoonlijke spullen van de piloot te zien.

Nabestaanden speciaal hiervoor naar Oud-Alblas

Bijzonder is dat nabestaanden van Richardson aanwezig zijn. Wendy Varley, haar zus Carol en broer Robin en hun echtgenoten komen 2 mei voor de opening aan in Oud-Alblas en blijven het hele weekend in Nederland.

Belangstellenden zijn welkom bij de opening. De aanvang is 14.00 uur, inlopen kan vanaf 13.30 uur.

Ceremonie

Maandag 4 mei wordt Arthur Gordon Richardson tussen 16.00 en 17.00 uur herdacht in een ceremonie met een besloten karakter op de plaats waar zijn leven op 22 januari 1945 eindigde.

Wie hiervan getuige wil zijn kan dit bijzondere moment meebeleven vanaf het fietspad langs de Oude WS36 gelegen tussen de carpool nabij het hoge kruispunt naar Dordrecht en de witte brug over de A15 naar Papendrecht.  

‘We hopen dat er veel belangstelling zal zijn en dat het aan de nabestaanden in het weiland die Gordon herdenken op de plaats waar hij zijn leven gaf voor de bevrijding van Nederland, de boodschap zal meegeven dat wij in ons land de gebracht offers nog niet vergeten zijn’, stelt het comité-werkgroep herdenking A.G. Richardson. ’Wel moet men rekening houden met het feitelijk dat dergelijke vluchten alleen worden uitgevoerd onder voorbehoud van de meest geschikte operationele omstandigheden. We hopen dan ook dat de (weers) omstandigheden ideaal zullen zijn.’

Foto:

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Doe Mee! Molenlanden stelt vragen over cyberbeveiliging na datalek in Epe
Deelnemers van het ontwikkeltraject Voedselfamilies Zuid Holland.
Nieuws 2 uur geleden
Nieuw voedselnetwerk wil lokale boeren en horeca verbinden in Alblasserwaard-Vijfheerenlanden
'Wethouder Jan Lock' kondigt muzikaal het einde van Brandwijk aan.
foto’s en korte video’s 3 uur geleden
Boordevolle feesttent tijdens dorpscabaret Molenaarsgraaf en Brandwijk
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Brandweerpost Hoornaar-Noordeloos verwelkomt nieuwe tankautospuit

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Korenmolen De Regt viert Nationale Molendag met kramen en kinderactiviteiten
De piloot Arthur Gordon Richardson.
Nieuws 4 uur geleden
Opening expositie Engelse piloot in Oud-Alblas: nabestaanden komen speciaal over
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Tentoonstelling en herdenking voor in WO2 omgekomen Engelse Spitfire piloot in Oud-Alblas
Afbeelding
Nieuws 15 uur geleden
Hart voor Molenlanden voor vertrekkende voorzitter Oranjevereniging Oud-Alblas
De wolf in Everdingen.
met video 20 uur geleden
Wolf gesignaleerd langs de Lange Meent in Everdingen: ‘Het is een echte’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen