Wie voor iemand met dementie zorgt, kan iemand hevig missen terwijl diegene gewoon naast hem op de bank zit.
Wie voor iemand met dementie zorgt, kan iemand hevig missen terwijl diegene gewoon naast hem op de bank zit. Foto: 123RF.com

Alzheimer Trefpunt in Beesd bespreekt rouw en verlies bij dementie

Nieuws

Beesd - Het Alzheimer Trefpunt West Betuwe houdt op maandag 7 september een bijeenkomst over rouw en verlies bij dementie. De avond vindt plaats in Het Klokhuis aan de Jeugdlaan 2 in Beesd. De inloop start om 19:00 uur, het programma begint om 19:30 uur.

Rouw bij dementie voelt anders dan rouw na een overlijden, maar is wel degelijk rouw. Wie voor iemand met dementie zorgt, kan iemand hevig missen terwijl diegene gewoon naast hem op de bank zit. Dit gevoel heeft een naam: levend rouwen. Tegelijk rouwt een naaste ook om alles wat in het hier en nu al verloren gaat. Vaak herkennen mensen deze gevoelens niet als rouw, terwijl dat wel zo is.

Geestelijk verzorger aan het woord

Spreker op deze avond is Jan Willem Scheurwater, geestelijk verzorger bij Zorgcentra de Betuwe. Hij deelt ervaringen over rouw bij leven en verlies bij dementie, en gaat in op zingevingsvragen en vragen van levensbeschouwelijke aard.

Laagdrempelig samenkomen

De informatieavonden van het Alzheimer Trefpunt West Betuwe zijn bedoeld als laagdrempelige bijeenkomsten. Bezoekers leren meer over dementie en kunnen er lotgenoten ontmoeten en ervaringen uitwisselen.

De bijeenkomst is op maandag 7 september in Het Klokhuis, Jeugdlaan 2 in Beesd. Inloop vanaf 19:00 uur, start om 19:30 uur.

Laatste nieuws

Op de braderie in Geldermalsen.
Nieuws 24 minuten geleden
Volgend weekend: braderie van Geldermalsen met ruim 90 kramen
Echtpaar Van Zuijdam-Van Steenis en burgemeester Stoop.
Nieuws 3 uur geleden
Echtpaar Van Zuijdam-Van Steenis uit Geldermalsen 70 jaar getrouwd
Echtpaar Pelle-de Kuijper en burgemeester Stoop.
Nieuws 3 uur geleden
Echtpaar Pelle-de Kuijper uit Herwijnen viert 65-jarig huwelijk
Wie voor iemand met dementie zorgt, kan iemand hevig missen terwijl diegene gewoon naast hem op de bank zit.
Nieuws 3 uur geleden
Alzheimer Trefpunt in Beesd bespreekt rouw en verlies bij dementie

Advertenties uit de krant

Een van de kunstwerken.
Nieuws 6 uur geleden
Dromen en mystiek in het Stroomhuis: werk van Will Kellermann te zien in Neerijnen
Op een speelse wijze leren.
Nieuws 7 uur geleden
Zomerschool voor nieuwkomers vol botten, taal en skeletten
Jan Meijer met hond Jip is een vaste bezoeker van de Landgoedfair
Nieuws 20 uur geleden
Landgoedfair op Mariënwaerdt in Beesd viert 30-jarig jubileum met vier dagen vol sfeer en plezier
Op het veld bij V.V. Asperen.
Sport 22 uur geleden
Rob van Ooijen nieuwe assistent-trainer bij Asperen 1
Maarten van der Weijden Stempelt in Vianen.
met video 22 uur geleden
Enthousiaste fans bij Vianen voor 22-stedentocht van Maarten van der Weijden: ook Tieme (5) uit Herwijnen stond bij de sluis

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen