Jan de Geus, Mérie Rijnberk en Nathalie Gerrits.
Jan de Geus, Mérie Rijnberk en Nathalie Gerrits. Foto: Anne Ruth den Hertog

Kunst brengt Odensehuizen samen

Nieuws

Geldermalsen - Mérie Rijnberk, kunstenaar uit Rhenoy, is de afgelopen tijd langs geweest bij alle Odensehuiskamers van West Betuwe. Om samen met de deelnemers kunst te maken. Inmiddels zijn al deze losse kunstonderdelen samengevoegd tot één kunstwerk. Dit staat te pronken in het gemeentehuis van West Betuwe.

Odensehuiskamers in West Betuwe zijn er voor mensen met beginnende geheugenklachten, hun mantelzorgers en andere inwoners die behoefte hebben aan ontmoeting en een luisterend oor. Het draait om samenzijn, aangevuld met leuke activiteiten.

Het kunstwerk

Het kunstwerk is in de vorm van een huis, wat ook het logo van de Odensehuizen is. Daaroverheen zijn gekleurde draden gespannen. “Die verwijzen naar de verbindingen en de kleurrijkheid van de deelnemers. Over deze draden zijn kleine leistenen geplakt. Deze leistenen zijn versierd door deelnemers uit de verschillende Odensehuizen. Sommige stenen zijn versierd met bloemen, andere met dieren, fruit of gebouwen.”

Om de versierde leistenen te verzamelen is Rijnberk bij alle Odensehuizen in West Betuwe geweest. In Haaften, Heukelum, Geldermalsen, Beesd en Ophemert. “Veel deelnemers kozen om aspecten uit de natuur of specifieke herinneringen op de leistenen te tekenen. Hoewel een aantal deelnemers bij mijn aankomst nogal sceptisch waren over het project, was iedereen uiteindelijk met een glimlach aan het werk.”

Met Welzijn West Betuwe

De Odensehuizen worden ondersteund door Welzijn West Betuwe. “Door dit kunstwerk hopen we meer bekendheid te geven aan de Odensehuizen”, legt Nathalie Gerrits, van Welzijn West Betuwe uit.

“De Odensehuizen zorgen ervoor dat mensen met beginnende geheugenklachten actief blijven”, legt zorgwethouder Jan de Geus uit. “Door deze huiskamers kunnen deelnemers langer zelfstandig blijven. Maar ook apothekers kunnen langskomen in Odensehuizen om het gebruik van medicijnen uit te leggen bijvoorbeeld.”

Naast de vijf Odensehuizen die er al zijn, opent binnenkort een zesde Odensehuis in Tricht. De Odensehuizen draaien op vrijwilligers. Voor Beesd, Geldermalsen en Haaften worden nog een aantal vrijwilligers gezocht.

Anne Ruth den Hertog

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Trots op de beker.
Sport 2 uur geleden
KC de Plantage wint in alle poules op schoolkorfbaltoernooi in Geldermalsen
Laat je auto wassen.
Update 3 uur geleden
Autowasactie, BBQ en verloting bij Gereformeerde Kerk de Morgenster week later wegens hitte
Bij de ingang aan de Broekgraaf.
Nieuws 6 uur geleden
Rechtbank Arnhem buigt zich over radartoren: na bijna tien jaar strijd duidelijkheid voor Herwijnen
Lingehof bestaat 40 jaar.
Nieuws 10 uur geleden
Veertig jaar Lingehof: een maand vol feest en herinneringen in Beesd

Advertenties uit de krant

50.000 euro voor DIT Groen.
Nieuws 12 uur geleden
Rabobank steunt nieuw groen inspiratiecentrum in Geldermalsen met 50.000 euro
Bij een eerdere kasteeldienst.
Nieuws 14 uur geleden
Kasteeldienst Ophemert: van 70 naar 300 bezoekers
Remwegdemonstatie in Deil en Haaften.
Nieuws 24 jun, 19:03
Remwegdemonstratie in Deil en Haaften toont gevaar van te hard rijden
Gezellige drukte bij de Pluk, ontmoeten, spelletjes, informatie en een lady-speaker.
Nieuws 24 jun, 16:36
West Betuwe Jam: festival over vitaliteit en lokale initiatieven in De Pluk
Afbeelding
Nieuws 24 jun, 13:00
Jubileumeditie Streekmarkt BetuwsBuren afgelast vanwege hitte en onweer

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen