Oud-wethouder Govert van Bezooijen.
Oud-wethouder Govert van Bezooijen. Aangeleverd

Oud-wethouder wandelt langs alle West Betuwse basisscholen

Nieuws

West Betuwe - Hij kent de pelgrimsroute naar Santiago en liep vele meerdaagse wandelroutes door binnen- en buitenland. Maar de wandeltocht die voormalig wethouder van Onderwijs Govert van Bezooijen nu gaat maken, ligt hem misschien wel het meest na aan het hart: langs alle 35 basisscholen in West Betuwe, waar hij jarenlang mee samenwerkte en plannen voor maakte.

Van Spijk tot Geldermalsen, van Varik tot Herwijnen – de voormalig wethouder loopt de West Betuwse scholen tussen 10 en 13 maart allemaal langs. Niet om kilometers te maken, maar om te vieren wat bereikt is voor de West Betuwse kinderen. In West Betuwe zijn elf nieuwe scholen in tien jaar tijd gebouwd. Dertien andere scholen zijn verduurzaamd. De resultaten zijn zichtbaar in allerlei kernen: van de kleinste brede school van Nederland in Spijk en het grotere complex Hof van Oranje in Geldermalsen en kindcentrum Binnenstebuiten in Tricht. Stuk voor stuk innovatieve gebouwen waar kinderen van 0 tot 13 jaar welkom zijn.

‘Hart van een dorp’

“Een school is zoveel meer dan vier muren en een dak”, zegt de voormalig wethouder. “Het is het kloppend hart van een dorp, waar kinderen opgroeien, ouders elkaar ontmoeten en waar de toekomst vorm krijgt. Goede schoolgebouwen maken dat mogelijk. En goede scholen zijn heel mooie aanjagers van het dorpse leven: inwoners ontmoeten er elkaar en leggen nieuwe contacten. Onze kinderen verdienen dit. En zo blijven onze kernen vitaal.”

Droomhuis bouwen

Tijdens zijn vierdaagse tocht zet de voormalig wethouder de kinderen centraal. Kinderen krijgen tijdens het bezoek een uitdaging mee: een bouwplaat, waarmee ze hun droomhuis kunnen maken. Inwoners zijn van harte welkom om een stukje van de wandeltocht mee te lopen, onder het motto ‘de toekomst van West Betuwe begint op school’.

Het wandelschema van Govert van Bezooijen is te vinden op de website van ChristenUnie West Betuwe.

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 8 minuten geleden
Nieuw in de app van Het Kontakt: RegioTips
Zederiks Christelijk Mannenkoor.
Nieuws 7 uur geleden
Vanaf zaterdag 12 september: zingen in monumentale kerken
O.R.S. Lek en Linge, Lingecollege en Cambium College gaan samenwerken.
Nieuws 7 uur geleden
Scholen in Rivierenland onderzoeken samenwerking voortgezet onderwijs
Geldermalsen on the beach
Nieuws 7 uur geleden
Geldermalsen on the Beach zet markt om in zandbak

Advertenties uit de krant

De opbrengst van de jaarmarkt gaat naar het onderhoudsfonds van de kerk.
Nieuws 9 uur geleden
Jaarmarkt Deil brengt 12.000 euro op voor kerk
Afbeelding
Nieuws 9 uur geleden
Eerste Trichts Wijnfestijn meteen raak: editie 2027 al aangekondigd
Deel van bestuur (Willy van Oort ontbreekt). Rechtsonder de avond met Van Rossem.
Nieuws 10 uur geleden
Schrijver Wim Daniëls opent nieuw seizoen van Studiekring Haaften
Foto ter illustratie.
Nieuws 11 uur geleden
Inwoners kunnen looproutes beoordelen met nationale monitor
A2 bij Beesd deels gehinderd na ongeval met drie voertuigen.
112 6 sep, 15:30
Drie voertuigen betrokken bij ongeval op A2 bij Beesd

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen