Het beregenen van de fruitteelt in Buurmalsen.
Het beregenen van de fruitteelt in Buurmalsen. Foto: Ab Donker

Onderzoek naar fruitteelt in West Betuwe: veel fruittelers gaan komende jaren stoppen

Nieuws

West Betuwe - De gemeente heeft onderzoek laten doen naar de uitdagingen en kansen voor de fruitteelt, om ook in de toekomst sterk te blijven als fruitregio. Uit het onderzoek blijkt dat veel fruittelers in de komende jaren zullen stoppen. 

Ook zijn er zorgen over de bodemkwaliteit, de biodiversiteit, de gewasbescherming en het water. Tegelijk blijft fruitteelt belangrijk voor het landschap, de werkgelegenheid en de identiteit van West Betuwe.

Lokale economie met fruitteelt en landbouw

De gemeente West Betuwe heeft in het coalitieakkoord van 2022-2026 ‘In Beweging!’ uitgesproken dat fruitteelt en landbouw belangrijke onderdelen zijn van de lokale economie, de identiteit en het landschap. West Betuwe noemt zichzelf niet voor niets de Fruitgemeente van Nederland. Veel mensen werken in de fruitteelt of landbouw, en deze sectoren bepalen voor een deel het karakter van West Betuwe.

Verduurzamen binnen de sector

De gemeente wil deze sectoren helpen bij de overgang naar duurzamere en toekomstbestendige manieren van werken. Dat past ook bij de ambities van de gemeente voor het inrichten van de omgeving en de ontwikkeling van het landschap. Zoals het zuinig moeten omgaan met de bodem, het water en het landschap. Ook wil de gemeente ruimte bieden voor innovatie, zonder dat dit ten koste gaat van de natuur of het uitzicht in het buitengebied.

Toekomstgerichte aanpak voor fruittelers

De gemeente heeft de ambitie om samen met telers, partners en inwoners te werken aan een toekomstgerichte aanpak. De gemeente onderzoekt hoe zij fruittelers hierin kan ondersteunen. Een mogelijkheid is een regionale kennisagenda waarin samenwerking, innovatie en duurzaamheid centraal staan. “We willen ons blijven inzetten voor een sterke en duurzame fruitteeltsector. Dat doen we niet alleen met woorden, maar ook door partijen samen te brengen en ruimte te geven aan vernieuwing”, aldus wethouder Joke van Vrouwerff (Platteland). “Dit vraagt om zorgvuldige keuzes en goede samenwerking met iedereen in het buitengebied.”

De uitkomsten van het onderzoek gaan ter informatie naar de gemeenteraad.

Anne Ruth den Hertog

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Nationale jeugdmenners geven demonstratie op Fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Architectuurlezing over Rem Koolhaas in Stroomhuis
Foto ter illustratie.
Nieuws 8 uur geleden
Wereld Seksuele Gezondheidsdag: GGD Gelderland-Zuid vraagt aandacht voor seksuele gezondheid en gelijke kansen
Spreker Hans Alderliesten gaat tijdens de avond in op de belevingswereld van mensen met dementie.
Nieuws 20 uur geleden
Themabijeenkomsten over geloof en dementie in Haaften

Advertenties uit de krant

Wandelen bij zonsopkomst
Nieuws gisteren
‘Walk into the Light’ in Tricht
Genieten van Muzikale Monumenten.
Nieuws 3 sep, 12:36
Gratis muziek voor iedereen op monumentale plekken
Jillis van Mourik
Advertorials 3 sep, 11:57
Jilis vertelt…
Ontwerper Dik Kusters onder de dode vis.
Nieuws 3 sep, 11:48
Varikse corsowagen brengt een ongemakkelijke boodschap
Iedereen is welkom.
Nieuws 3 sep, 10:00
Cursus Alpha Youth over geloof en levensvragen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen