Foto ter illustratie.
Foto ter illustratie. Foto: 123RF.com

Kansenkaart van Heukelum en Spijk vastgesteld

Nieuws 1.713 keer gelezen

Spijk/Heukelum - Op 22 april 2025 stelden burgemeester en wethouders de Kansenkaarten voor Heukelum en Spijk voorlopig vast. Het traject voor deze Kansenkaarten liep gelijk op met dat van Tricht en Haaften.

Nu de Kansenkaarten voorlopig zijn vastgesteld is het duidelijk welke plekken geschikt zijn voor woningbouw in deze plaatsen. Ook zijn de kansen voor andere thema’s in beeld. Denk daarbij aan recreatie, landschap en duurzame energie. De Kansenkaart is een van de bronnen voor de toekomstige kernagenda. De kernagenda is het belangrijkste document van het kerngericht werken.

Met inwoners

Ook in Heukelum en Spijk zijn de Kansenkaarten samen met de inwoners gemaakt. Tijdens een inloopavond vertelde de gemeente meer over de Kansenkaarten en riep inwoners op om zich aan te melden voor een klankbordgroep. Deelnemers daarvan brachten hun kennis over het dorp mee en deelden ervaringen en wensen. “De Kansenkaart is beter geworden door de leden van de Klankbordgroep”, volgens een klankbordgroeplid. Samen ontwikkelden zij een online vragenlijst. In september 2024 zijn daarmee de ideeën en meningen over de toekomst van het dorp en het stadje opgehaald. 

Wethouder Jacoline Hartman: “Dankzij deze intensieve samenwerking, ligt er nu een Kansenkaart die echt aansluit bij de wensen van het dorp. De Kansenkaart is haalbaar, realistisch en duidelijk. Haalbaar en realistisch omdat er vooraf goed over nagedacht is. Duidelijk omdat iedereen met een initiatief of principeverzoek nu weet wat de kaders van de gemeente zijn. Dat voorkomt dat inwoners en de gemeente onnodig tijd steken in vragen die uiteindelijk niet blijken te passen.”

Heukelum

Bewoners uit Heukelum gaven aan meer groen in de kern te willen en ook graag een fiets- en wandelpad tussen de kern en de voetbalvereniging te willen. Daarnaast gaven ze aan dat er betere toegankelijkheid nodig is voor mensen met beperking. Verder gaven bewoners aan dat ze graag betaalbare woningen voor de jeugd willen. De gemeente heeft verschillende uitbreidingslocaties (locaties die in het bestemmingsplan ‘buitengebied’ vallen) in Heukelum onderzocht, daaruit zijn drie mogelijke locaties voor woningbouw gekomen: ten oosten van het Voorste Gewind, tussen de Nieuweweg en de Dwarsweg en ten westen van de Afstrijker en Afslaander. Daarnaast wordt er op dit moment gewerkt aan de Prins Bernardstraat aan de sloop en bouw van woningen.

Spijk

Ook in Spijk heeft de gemeente naar verschillende uitbreidingslocaties gekeken. Daaruit zijn twee mogelijke locaties voor woningbouw gekomen: ten oosten van de Spijksesteeg wat ten zuiden van de basisschool ligt en ten westen van de Spijksesteeg. Naast deze uitbreidingslocaties, zijn er ook drie inbreidingslocaties (locaties die in de kern en niet in het bestemmingsplan ‘buitengebied’ liggen) aangegeven in de Kansenkaart: de locatie tussen de basisschool en speeltuin, de locatie aan de Mark en de locatie van het voetbalveld. De locatie van het voetbalveld is alleen mogelijk als het veld verplaatst of opgeheven wordt, hier zijn op dit moment nog geen plannen voor. Ook hebben bewoners in Spijk aangegeven graag sportvoorzieningen te zien bij het dorpshuis en de basisschool, een uitzichtpunt bij de Zuiderlingedijk te willen en meer groen.

Kansenkaarten bekijken

De Kansenkaarten zijn te bekijken op de website van de gemeente: westbetuwe.nl/kansenkaarten. Reageren op de Kansenkaarten van Heukelum en Spijk kan tot en met 20 juni 2025. Iedereen kan daarvoor een brief sturen naar het college van de gemeente West Betuwe, Postbus 112, 4190 CC Geldermalsen of een e-mail naar kansenkaart@westbetuwe.nl.

Op afspraak zijn de Kansenkaarten te bekijken op het gemeentehuis van West Betuwe. Bel daarvoor met 0345 728 800.

Anne Ruth den Hertog

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Stiefbeenmarkt in Tricht.
Nieuws 11 uur geleden
Stiefbeenmarkt is zaterdag terug in Tricht
Huizekamp op de Parkweg in Beesd met Adriaan Piek (l) en Georg Welker (r).
Nieuws 17 uur geleden
Wie redde Adriaan (12) bij beschietingen in Beesd?
In een stoet liepen de inwoners naar de begraafplaats.
Nieuws 18 uur geleden
Dodenherdenking in Geldermalsen
De Letterbaas.
Nieuws 18 uur geleden
Column Letterbaas: Robert Milton Martin

Advertenties uit de krant

Ook zwangere vrouwen hebben wel eens te maken met Hoge Nood.
Nieuws 20 uur geleden
Toiletambassadeurs in gemeente gezocht
Burgemeester Stoop tijdens dodenherdenking in Beesd.
Nieuws 4 mei, 23:41
Twee minuten stilte op de begraafplaats van Beesd
Afbeelding
Nieuws 4 mei, 23:32
Dodenherdenking: twee minuten stilte in Asperen
Zwemmen in de Kalenbergse plas in Meteren.
Nieuws 4 mei, 19:01
Zwemseizoen is van start gegaan
Sporten om geld in te zamelen.
Nieuws 4 mei, 18:05
Sporten voor mensen die geraakt zijn door kanker

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen