• Het aanplanten van de Langste Boomgaard aan de A15 gaat door.
• Het aanplanten van de Langste Boomgaard aan de A15 gaat door. Foto: Aangeleverd

Uitbreiding De Langste Boomgaard A15

Nieuws

REGIO • De volgende fase van De Langste Boomgaard, langs de snelweg A15 tussen Deil en Dodewaard, is vorige week gestart.

Dit bijzondere project, dat een 33 kilometer lange strook van bloeiende bomen langs de A15 tussen Deil en Dodewaard beoogt, krijgt steeds meer vorm. In het voorjaar van 2025 zullen 380 nieuwe bomen in bloei staan, waarmee een belangrijke mijlpaal wordt bereikt.

De geschiedenis

In 2017 won Caro Agterberg met het project de Langste Boomgaard, de prijsvraag ‘Maak Gelderland Mooier’ uitgeschreven door de Provincie Gelderland. Daarna volgde een lange weg langs heel veel organisaties. Het planten van de eerste bomen voor het project begon in 2021, toen de eerste boom bij Wadenoijen werd geplant door de toenmalige burgemeester van de gemeente Tiel, Hans Beenakker. Hij deed dat samen met Josan Meijers, voorzitter van Stichting De Langste Boomgaard en tot enige tijd geleden waarnemend burgemeester van de gemeente Buren.

Ook in Geldermalsen

Na een periode van plannen, aanpassen en wachten, verschenen in 2024 de eerste bomen bij de afrit Geldermalsen. Er wordt inmiddels  hard gewerkt aan de uitbreiding op verschillende locaties.

Peren- en kersenbomen

Bij verzorgingsplaats De Mark bij Meteren worden onder andere peren- en kersenbomen geplant. En ook de kruising van de snelweg A15 met de Linge bij Echteld krijgt een groenere uitstraling met onder meer treurwilgen. Verder worden bij Ochten en Kesteren boomgaarden aangelegd met hoogstamkersen en perenbomen, afgewisseld met linden die het landschap nog meer karakter geven. 

Unieke samenwerking

De Langste Boomgaard is meer dan een groen project. Het is een unieke samenwerking tussen fruittelers, kunstenaars en overheden, met als doel de Betuwse identiteit te versterken, de biodiversiteit te vergroten en de luchtkwaliteit te verbeteren. 

Rode boompalen

De rode boompalen, die het traject markeren, staan symbool voor deze gezamenlijke ambitie.

Het project wordt mogelijk gemaakt door bijdragen van de Provincie Gelderland, de Europese Unie, Greenport Gelderland, Rif en andere partners.
Fruitteler Johan de Ruiter uit Erichem leidt het planten van de bomen, terwijl Tree Center Opheusden zorg draagt voor de begeleiding van het hele traject.

Met de nieuwe aanplant wordt het DNA van de Betuwe langs de snelweg steeds zichtbaarder. De stichting kijkt uit naar verdere uitbreidingen, zodat het lint van bomen niet alleen een visueel hoogtepunt wordt, maar ook een duurzame bijdrage levert aan de regio.

Rob Zantinge

Redacteur Het Kontakt - Tiel

Laatste nieuws

Frisse Lucht 2024
Nieuws 2 uur geleden
Theaterfestival Frisse Lucht vol lokale verhalen
Petra Groeneweg (BC Leerdam) overhandigt de beker aan Caroline Schouten (BC Lingewaal).
Nieuws 3 uur geleden
Wisselbokaal gaat ondanks blessureleed toch naar Bridgeclub Asperen
De Letterbaas.
Nieuws 8 uur geleden
Column De Letterbaas: De wereld is gek geworden
Jeu de boules Molenzicht bestaat 50 jaar.
Nieuws 21 uur geleden
Vijftig jaar Jeu de boules in Beesd

Advertenties uit de krant

Raadslid Piet Jan den Dikken.
Nieuws 23 uur geleden
Baukje van Warners vervangt tijdelijk raadslid Den Dikken
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Bouwdorp Vuren beleeft kleurrijkste editie ooit: 85 kinderen bouwen foodtrucks van hout
LingeFilm Geldermalsen draait Nolans meest besproken film van 2026: Odyssey.
Nieuws gisteren
LingeFilm speelt Nolans Odyssey en drie andere films
Het voedselbos ligt in Natura 2000-gebied De Geeren
Nieuws 31 aug, 11:04
Voedselbos De Geeren in Acquoy opent deuren voor publiek
De kinderen uit Asperen genoten van allerlei activiteiten.
Nieuws 29 aug, 19:40
Asperse Speelweek met 220 inschrijvingen succesvol afgesloten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen