
Show mooiste vogels in het Dorpshuis van Meteren
NieuwsMETEREN • De werkzaamheden aan de grote vogeltentoonstelling in het Dorpshuis van Meteren zijn volop aan de gang.
Vogelliefhebbers kunnen donderdag 9 en vrijdag 10 november genieten van zo’n vijfhonderd prachtige vogels. Het bestuur van de Vogelvereniging De Kwieke Kwekers heeft alles uit de kast gehaald om van deze 56-ste tentoonstelling een jaarlijks hoogtepunt te maken.
Enig overgebleven vogelvereniging in de regio
De vereniging, die 57 jaar bestaat, is nog de enig overgebleven vogelvereniging in de regio. In de zeventiger jaren waren er tal van verenigingen en zij organiseerden jaarlijks allemaal hun eigen vogeltentoonstelling. De Kwieke Kwekers heeft, in tegenstelling tot de andere vogelverenigingen in de regio, het hoofd boven water weten te houden.
Zeventig leden
De vereniging telt zo’n zeventig leden verdeeld over de regio. Voorzitter Dirkjan Stekelenburg: “We zijn trots dat we een tentoonstelling hebben met een kleine vijfhonderd vogeltjes. Deze week zijn onze leden alleen maar bij hun vogels in de hokken te vinden. Het is begrijpelijk dat de vogels die ze inzenden voor de tentoonstelling er perfect moeten uit zien. Ze worden verzorgd tot in de puntjes. Ze zien eruit om door een ringetje te halen.”
Unieke tentoonstelling
“Voor de tentoonstelling open gaat zijn de vogels beoordeelt door een deskundige jury. De kwekers zijn altijd nieuwsgierig hoe hun vogels worden gewaardeerd. Als de tentoonstelling open gaat voor het publiek zijn de prijzen bekend gemaakt, zodat de bezoekers zien welke vogel in de prijzen is gevallen. Zelf kweek ik parkieten. Op de tentoonstelling zijn kanaries, tropenvogels en parkietachtige te bewonderen.”
De organisatoren hopen net als vorig jaar op vrijdag weer veel schoolkinderen te mogen verwelkomen. De vereniging heeft een groot draagvlak. De vele sponsoren en de opbrengst van de enveloppe-trek kraam maken het mogelijk dat de toegang gratis is. Huib Verbeek uit Meteren, een van de oprichters, is er met kanaries en hij kan belangstellenden daar veel over vertellen.
Informatie en tijden
Het Dorpshuis is geopend voor publiek: donderdag 9 november van 19.30 tot 22-00 uur en vrijdag 10 november van 10.00 tot 22.00 uur.
Cees Hoogteyling






















