• Dirkjan Stekelenburg is te vinden bij zijn parkieten.
• Dirkjan Stekelenburg is te vinden bij zijn parkieten. Foto: Cees Hoogteyling

Show mooiste vogels in het Dorpshuis van Meteren

Nieuws

METEREN • De werkzaamheden aan de grote vogeltentoonstelling in het Dorpshuis van Meteren zijn volop aan de gang. 

Vogelliefhebbers kunnen donderdag 9 en vrijdag 10 november genieten van zo’n vijfhonderd prachtige vogels. Het bestuur van de Vogelvereniging De Kwieke Kwekers heeft alles uit de kast gehaald om van deze 56-ste tentoonstelling een jaarlijks hoogtepunt te maken.

Enig overgebleven vogelvereniging in de regio
De vereniging, die 57 jaar bestaat, is nog de enig overgebleven vogelvereniging in de regio. In de zeventiger jaren waren er tal van verenigingen en zij organiseerden jaarlijks allemaal hun eigen vogeltentoonstelling. De Kwieke Kwekers heeft, in tegenstelling tot de andere vogelverenigingen in de regio, het hoofd boven water weten te houden. 

Zeventig leden
De vereniging telt zo’n zeventig leden verdeeld over de regio. Voorzitter Dirkjan Stekelenburg: “We zijn trots dat we een tentoonstelling hebben met een kleine vijfhonderd vogeltjes. Deze week zijn onze leden alleen maar bij hun vogels in de hokken te vinden. Het is begrijpelijk dat de vogels die ze inzenden voor de tentoonstelling er perfect moeten uit zien. Ze worden verzorgd tot in de puntjes. Ze zien eruit om door een ringetje te halen.”

Unieke tentoonstelling
“Voor de tentoonstelling open gaat zijn de vogels beoordeelt door een deskundige jury. De kwekers zijn altijd nieuwsgierig hoe hun vogels worden gewaardeerd. Als de tentoonstelling open gaat voor het publiek zijn de prijzen bekend gemaakt, zodat de bezoekers zien welke vogel in de prijzen is gevallen. Zelf kweek ik parkieten. Op de tentoonstelling zijn kanaries, tropenvogels en parkietachtige te bewonderen.” 

De organisatoren hopen net als vorig jaar op vrijdag weer veel schoolkinderen te mogen verwelkomen. De vereniging heeft een groot draagvlak. De vele sponsoren en de opbrengst van de enveloppe-trek kraam maken het mogelijk dat de toegang gratis is. Huib Verbeek uit Meteren, een van de oprichters, is er met kanaries en hij kan belangstellenden daar veel over vertellen. 

Informatie en tijden
Het Dorpshuis is geopend voor publiek: donderdag 9 november van 19.30 tot 22-00 uur en vrijdag 10 november van 10.00 tot 22.00 uur.

Cees Hoogteyling

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Vier vrijwilligers: Jesse van Klei, Kees Kerver, Bert Oexman en Hans Breemans, bij de alarmbel.
Nieuws 1 uur geleden
Vrijwilligers maken fort bij Asperen ware belevenis
Tijdens de opnames.
Nieuws 3 uur geleden
Podcast ‘De Stem van Vuren’ verbindt inwoners
Meerdere korpsen werkten samen om de brand onder controle te krijgen en verdere uitbreiding te voorkomen.
112 4 uur geleden
Grote brand aan de Verlengde Middelweg in Asperen na breuk in gasleiding
Tess en Lynn in de kersenboomgaard.
Nieuws 6 uur geleden
Tess (6) en Lynn (4) verkopen kersencakejes voor Stichting Opkikker

Advertenties uit de krant

Tijdens een eerdere editie van het toernooi.
Sport 19 uur geleden
420 wedstrijden, 161 teams en 7 artiesten: beachvolleybaltoernooi Haaften bijna van start
Op het NK Werkhonden.
Sport 23 uur geleden
Dubbel NK-succes voor Beesd: zilver én brons op NK Werkhonden
Bij de Hoenderik.
Nieuws gisteren
Terugblik: Zomeruitje ANBO-PCOB met heerlijke kersen
Het zomerfeest van ODS Meester Aafjes werd afgesloten met een spetterende dans met de hele school.
Nieuws gisteren
Zomerfeest met spetterend dansoptreden bij Meester Aafjes
Op het terrein van Ode aan de Linge.
Nieuws 7 jul, 09:06
Dertiende Ode aan de Linge één groot feest

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen