De groep nieuwe bewoners.
De groep nieuwe bewoners. Foto: Wilma Wonen

Mijlpalen nieuwbouwwijk Droomweide in Meerkerk feestelijk gevierd

Zakelijk

Meerkerk - Nieuwbouwwijk Droomweide in Meerkerk heeft donderdag meerdere mijlpalen gevierd. De eerste woningen van fase 1 zijn opgeleverd, fase 2 is in februari gestart en een nieuwe brug verbindt de wijk nu met de omgeving.

Wethouder Ad Jongenelen van de gemeente Vijfheerenlanden was donderdagmiddag 21 mei aanwezig bij de feestelijke bijeenkomst, samen met projectontwikkelaars Reinbouw Vastgoed en Wilma Wonen, bouwbedrijf Reinbouw, toekomstige bewoners en andere betrokkenen. Na korte speeches proostten aanwezigen op de wijk en het woongeluk van de toekomstige bewoners.

Vlinderroute en dorpse sfeer

Een bijzonder moment tijdens de middag was de onthulling van een informatiebord over de toekomstige educatieve vlinderroute in de wijk. Wethouder Jongenelen onthulde het bord samen met kopers. Tijdens de borrel die volgde, legden bewoners alvast contacten. Volwassenen raakten makkelijk met elkaar in gesprek, terwijl kinderen spelenderwijs contact maakten.

"Vandaag vieren we een mooi moment voor Meerkerk. In een dorp waar de woningbehoefte al jaren groot is. Voor starters, gezinnen én mensen die binnen het dorp willen doorstromen is dit project van grote waarde", zei Jongenelen. "We bouwen niet alleen huizen, maar ook aan de toekomst van het dorp. Zo creëren wij samen een toekomstbestendige en groene wijk waar starters, gezinnen en senioren betaalbaar kunnen wonen in hun eigen dorp."

Wim Looijen, directeur bij Wilma Wonen, was enthousiast over de sfeer die al ontstaat. "Het informatiebord voor de vlinderroute laat prachtig zien waar Droomweide voor staat: een wijk waar veel ruimte is voor natuur en ontmoeting. Mooi om te zien dat toekomstige bewoners nu al samen een basis leggen voor een fijne, hechte buurt."

150 duurzame woningen

Droomweide wordt een natuurinclusieve en biodiverse nieuwbouwwijk op een groene, waterrijke locatie in Meerkerk. De wijk telt in totaal 150 duurzame woningen: 105 koopwoningen en 45 sociale huurwoningen van woningcorporatie Fien Wonen. De koopwoningen worden in vier fasen verkocht. Kenmerkend voor de wijk zijn de sfeervolle buurtjes en eilanden, die elk een eigen karakter hebben.

De woningen van fase 1 zijn volledig verkocht. In fase 2 zijn nog één woning en één bouwkavel te koop. Ook in fase 3a zijn nog enkele woningen beschikbaar. Meer informatie en het actuele woningaanbod staan op www.nieuwbouw-meerkerk.nl.

De onthulling van het informatiebord.

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Sportcafé Vijfheerenlanden
Maxime en Lars knippen het lint door naast directeur Menno Kolk.
Nieuws 6 uur geleden
Nieuw schoolplein voor Openbare Basisschool PWS in Lexmond: van stoeptegels naar klimheuvel en waterpomp
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Echtpaar Van Reede uit Ameide 60 jaar getrouwd
De grachtverlichting in Vianen.
Nieuws 9 uur geleden
Ontsteking grachtverlichting luidt start van de Paardenmarkt Vianen in op 18 september

Advertenties uit de krant

De watergang waar alles om te doen is.
Nieuws 11 uur geleden
‘Gedoe’ om wateronderhoud aan de Riga en Narva in Leerdam lijkt voorbij, maar actie blijft vooralsnog uit
De landgoedfair.
Nieuws 15 sep, 15:22
Landgoed Everstein viert 10-jarig bestaan: van verwaarloosde boomgaard naar bloeiend landgoed
Mark en Neline Waardenburg in hun nieuwe kerk.
Nieuws 15 sep, 15:16
ReBuild Church opent dit weekend de deuren in Oosterwijk: “We zijn een voorgangers-echtpaar”
De opvanglocatie aan de Ir. D.S. Tuijmanweg in Vianen.
Nieuws 15 sep, 14:44
Opvanglocatie in Vianen is nu volledig gevuld met 250 vluchtelingen: ‘Geen incidenten geweest’
Het jarige echtpaar met de burgemeester.
Nieuws 15 sep, 14:23
Echtpaar Bogerd uit Vianen 65 jaar getrouwd

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen