
Nieuw schoolplein voor Openbare Basisschool PWS in Lexmond: van stoeptegels naar klimheuvel en waterpomp
NieuwsLexmond – Openbare Basisschool PWS in Lexmond heeft op vrijdag 11 september haar gloednieuwe, groene schoolplein geopend.
De wens voor een nieuw plein leefde al langere tijd. Jarenlang keek de school uit op een bak met stoeptegels als schoolplein. “We kregen kort geleden nog wel een leuk speelhuisje, maar verder was het aantal speelplekken minimaal”, vertellen directeur Menno Kolk en juf Dorine. “We wilden meer natuur en meer mogelijkheden voor de kinderen om te spelen.”
Kinderen dachten mee
Dus moest men naar de tekentafel, letterlijk. Leerlingen kregen een belangrijke rol bij het ontwerpen. In mei 2025 gingen zij onder begeleiding van ontwerper Roel Crul aan de slag. Met zand, houtjes, blokjes en andere materialen maakten ze hun ideeën zichtbaar.
Water, klimmen, verstoppen en groen kwamen daarbij vaak terug. “Veel leerlingen hadden dezelfde wensen”, vertelt Kolk. Die wensen werden vervolgens door Crul vertaald naar een ontwerp. En ook ouders en leerkrachten konden meedenken. Het plein moest immers geschikt zijn voor alle leeftijden, van kleuters tot leerlingen uit groep 8.
Op het nieuwe plein zijn nu onder meer een podium, glijbaan, speelheuvel, waterpomp, klimtoestellen en een paadje door het groen gekomen. Het schoolplein is openbaar toegankelijk.
Sponsorloop
Voor de aanleg was uiteraard geld nodig. De leerlingen haalden tijdens een sponsorloop bijna 8.000 euro op. Ouders, omwonenden en lokale sponsors droegen bij.
Afgelopen vrijdag vierden de leerlingen, ouders en het team van de PWS dan eindelijk de feestelijke opening van het nieuwe schoolplein. Menno Kolk en wethouder Vermaat gaven een korte speech en daarna voerden leerlingen een lied en een dans op. Leerlingen Lars en Maxime kregen de eer om het lint door te knippen onder luid applaus: het plein werd officieel geopend.
Maar de school droomt verder. “Een volgende wens is een buitenlokaal. Die staat er al maar willen we met Groene Weelde gaan inrichten voor natuur- en technieklessen. We zijn dus nog niet klaar, ook al zijn we nu echt al heel blij.”





















