Afbeelding
Foto: 123RF.com

Dit staat er de komende jaren te gebeuren in Leerdam: woningbouw, herontwikkeling wijken en herinrichting wandel- en fietsnetwerk

Nieuws

Leerdam - De gemeente Vijfheerenlanden heeft een planning opgesteld voor de uitvoering van de Gebiedsvisie Leerdam en omgeving. Daarin staat welke projecten de komende jaren worden opgepakt. De planning loopt van de korte termijn tot na 2031.

Het college van burgemeester en wethouders deelt de planning met de gemeenteraad middels een raadsinformatiebrief.

Hierin valt te lezen dat de nadruk de komende drie jaar onder meer ligt op woningbouw en het voorbereiden van verschillende gebiedsontwikkelingen. Zo wordt de nieuwbouwwijk Broekgraaf afgerond en wordt de haalbaarheid van Broekgraaf-Noord verder onderzocht. Ook start een onderzoek naar een mogelijke nieuwe onderwijsvoorziening in Broekgraaf-Noord.

Daarnaast wil de gemeente in deze periode onderzoeken uitvoeren voor de locatie waar op dit moment Het Dak zit en voor het gebied rond de Leerdamse tennisvereniging. Ook worden de herontwikkelingen van de Ambonese/Molukse wijk, de Hellingbaanflats en Het Eiland opgestart. Op verkeersgebied staat onder meer de herinrichting van de kruising Koenderseweg/Parallelweg op de planning en wordt het onderzoek naar sluipverkeer afgerond.

Middellange termijn

Op de middellange termijn, binnen drie tot vijf jaar, wil de gemeente onder meer starten met de bouw van Broekgraaf-Noord en de Dak-locatie. Ook staat de aanleg van de fietsonderdoorgang bij de Lingebrug (N848) op de planning. Verder wordt begonnen met de herinrichting van het wandel- en fietsnetwerk en belangrijke kruispunten op de hoofdontsluitingswegen.

Een ander project voor de middellange termijn is de Zuidwal. De gemeente wil onderzoeken of deze locatie kan worden ontwikkeld tot een stedelijke ontmoetingsplek aan het water, waarbij ook de waterrecreatie wordt versterkt.

Landschapspark

Op langere termijn (meer dan vijf jaar) staat de realisatie van een Landschapspark gepland. Ook kan, als daar behoefte aan is, worden begonnen met het eerder aangewezen zoekgebied voor een randweg/ontsluitingsweg.

Aan zaken als het herinrichten van hoofdwegen voor verbetering van het verkeersmanagement en de uitvoering van de vastgestelde Binnenstadsvisie van Leerdam is geen termijn gekoppeld. Deze onderwerpen krijgen doorlopend de aandacht van de gemeente.

De Gebiedsvisie Leerdam en omgeving werd in februari door de gemeenteraad vastgesteld. Met de planning geeft het college uitvoering aan een amendement waarin de raad vroeg om een concrete doorkijk naar de realisatie van de visie.

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Dit staat er de komende jaren te gebeuren in Leerdam: woningbouw, herontwikkeling wijken en herinrichting wandel- en fietsnetwerk
Afbeelding
Nieuws 16 uur geleden
Acht historische gebouwen in Ameide, Tienhoven aan de Lek en Sluis open tijdens Monumentendag
Afbeelding
Nieuws 18 uur geleden
Er komen bijna 250 koeien naar Fokveedag Boerenlandfeest
Samen eten in Leerdam-Noord.
Nieuws 20 uur geleden
Laatste keer ‘Samen Eten’ in Leerdam-Noord na meer dan vijf jaar

Advertenties uit de krant

Controle op de A2.
112 27 aug, 23:11
Politie deelt massaal boetes uit op A2 bij knooppunt Everdingen vanwege negeren rode kruizen
Brand vrachtwagen Parts Express.
112 27 aug, 10:20
Brand vrachtwagen bij distributiecentrum in Vianen blijkt loos alarm
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 27 aug, 10:11
Vijfheerenlanden opent regeling voor eerder aanvragen netcapaciteit
De A2.
Nieuws 27 aug, 09:13
Groot onderhoud A2 tussen Culemborg en Geldermalsen: zes weken hinder verwacht
Het buitendijkse kasteel tijdens de feestweek in Lexmond.
Nieuws 27 aug, 08:50
Buitendijks kasteel één van de trekpleisters van verlichting in Lexmond

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen