Een van de drie nieuwe locaties: aan de Beemdweg in Hoogblokland.
Een van de drie nieuwe locaties: aan de Beemdweg in Hoogblokland. Foto: Gemeente Molenlanden

Vijfheerenlanden verzet zich tegen mogelijke asielopvang in Hoogblokland: vrees voor gevolgen in Meerkerk

Nieuws

Meerkerk/Hoogblokland – Het college van burgemeester en wethouders van Vijfheerenlanden heeft bij de gemeente Molenlanden bezwaar gemaakt tegen een mogelijke opvanglocatie voor asielzoekers aan de Beemdweg in Hoogblokland. Die locatie staat sinds kort op een aangevulde shortlist van mogelijke opvanglocaties in Molenlanden, maar ligt direct tegen de kern Meerkerk aan.

In een brief aan de gemeenteraad en het college van Molenlanden schrijft het college van Vijfheerenlanden begrip te hebben voor de opgave waarvoor Molenlanden staat vanuit de Spreidingswet. Tegelijkertijd vindt het college dat de locatiekeuze zorgvuldig moet gebeuren en dat de gevolgen voor omliggende kernen zwaar moeten meewegen.

Volgens Vijfheerenlanden zou de locatie aan de Beemdweg vooral gevolgen hebben voor Meerkerk. “De situering van de locatie aan de Beemdweg leidt ertoe dat de extra druk op voorzieningen en de leefomgeving in overwegende mate terechtkomt in de kern Meerkerk”, schrijft het college. Dat wordt door het gemeentebestuur “buitengewoon onwenselijk” genoemd.

Stapeling van functies

Het college wijst erop dat Meerkerk al relatief veel opvang van Oekraïense vluchtelingen kent. Daarnaast is er volgens de brief in de directe omgeving sprake van een verdere stapeling van functies, onder meer door een hotel waar arbeidsmigranten verblijven.

Ook de verkeerssituatie rond de locatie wordt als aandachtspunt genoemd. De beoogde opvanglocatie ligt nabij de op- en afritten van de A27, het bedrijventerrein en de provinciale weg N214. Volgens Vijfheerenlanden kan dat leiden tot gevaarlijke situaties voor voetgangers, omdat er langs de drukke weg geen oversteekplaatsen of voetgangersverkeerslichten aanwezig zijn.

Niet opnemen in verdere besluitvorming

Het college vraagt Molenlanden daarom nadrukkelijk om de locatie aan de Beemdweg niet verder mee te nemen in de besluitvorming over asielopvang. In plaats daarvan zou volgens Vijfheerenlanden gekozen moeten worden voor locaties waarbij sprake is van een evenwichtige spreiding en een aanvaardbare belasting van kernen en infrastructuur.

In de begeleidende e-mail bij de brief schrijft burgemeester Sjors Fröhlich dat het “voor de bestuurlijke verhoudingen niet bevorderlijk” is om een locatie voor te stellen die zo ver mogelijk van de kernen in Molenlanden ligt en direct grenst aan Meerkerk. Fröhlich laat weten hierover vorige week al contact te hebben gehad met burgemeester Theo Segers van Molenlanden.

Drie nieuwe locaties

De locatie aan de Beemdweg in Hoogblokland is één van de drie nieuwe locaties die deze week door Molenlanden zijn toegevoegd aan de shortlist voor mogelijke asielopvang. Ook locaties in Bleskensgraaf en Arkel worden verder onderzocht. In totaal zijn er zeven potentiele locaties. De gemeenteraad van Molenlanden moet zich op een later moment uitspreken over de mogelijke opvanglocaties.

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig terugkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.

Gertjan den Ouden

Redactiecoördinator Het Kontakt-Vijfheerenlanden en webmaster Regio-Voetbal

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een van de drie nieuwe locaties: aan de Beemdweg in Hoogblokland.
Nieuws 55 minuten geleden
Vijfheerenlanden verzet zich tegen mogelijke asielopvang in Hoogblokland: vrees voor gevolgen in Meerkerk
Sandor Donnert’s Magical World of Circus.
Nieuws 2 uur geleden
Circus keert na jaren terug naar Leerdam met internationale sterren: 3 t/m 7 juni
Afbeelding
112 14 uur geleden
Uitslaande brand in bedrijfspand aan Laanakkerweg in Vianen
Afbeelding
112 14 uur geleden
Persoon te water geraakt aan de Raadsliedenstraat in Leerdam

Advertenties uit de krant

De samenwerking werd beklonken met een handdruk van Marjo Molengraaf en Kees Boender.
Nieuws 22 uur geleden
Avres en Leergeld blijven samenwerken voor kinderen in armoede
HSSC'61 & Vrienden - FC De Rebellen.
fotoserie gisteren
Regioteam ‘HSSC’61 & Vrienden’ verslaat oud-profs van FC de Rebellen met onder andere Andy van der Meijde tijdens feestelijke avond
Henrik Wullems met de prijswinnende aardbeienslof.
Nieuws 29 mei, 09:29
De Ambachterij in Schoonrewoerd valt weer in de prijzen: beste aardbeienslof van Nederland
De Ruiter combineerde antieke techniek met nieuwe.
Nieuws 28 mei, 20:00
Rien de Ruiter uit Meerkerk koppelt nieuwe techniek aan antieke uitvinding
De MO13 van Leerdam Sport.
Sport 28 mei, 12:00
Leerdam Sport’55 zet meidenvoetbal op 6 juni in de schijnwerpers met de KNVB Final League

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen