Klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch in Tilburg.
Klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch in Tilburg. Foto: Jules van Iperen

Klimaatweek in Tiel: van geveltuintje tot Klimaatburgemeester

Nieuws

Tiel - Van 2 tot en met 8 november organiseert Klimaatstichting HIER de zesde editie van de Klimaatweek. Inwoners van Tiel kunnen meedoen op hun eigen manier, van een kleine duurzame actie thuis tot het worden van Klimaatburgemeester.

De Klimaatweek groeit ieder jaar. Vorig jaar deden 315 Klimaatburgemeesters, 262 Klimaatsupporters en 156 gemeenten mee. Nieuw dit jaar is dat iedereen kan deelnemen, ook wie gewoon thuis iets duurzaams wil uitproberen. Denk aan een geveltuintje aanleggen, meedoen aan een kledingruil, zwerfafval opruimen of energie besparen met de buurt. Groot of klein: elke bijdrage telt.

Zichtbaar maken wat er al gebeurt

Het idee achter de Klimaatweek is om te laten zien hoeveel mensen zich al inzetten voor het klimaat. Wie zijn actie deelt via klimaatweek.nl, helpt die inzet zichtbaar te maken. Na het delen ontvangen deelnemers ook praktische tips om na de week duurzaam actief te blijven.

Projectleider Caroline Bloemers van Klimaatstichting HIER legt uit waarom de organisatie dit jaar een bredere aanpak kiest: “Met het zesde campagnejaar op rij is de Klimaatweek uitgegroeid tot een begrip. Honderden Nederlanders zetten zich in als Klimaatburgemeester: inspirerende koplopers die zich inzetten voor een duurzamere gemeente. Tegelijkertijd horen we steeds vaker van mensen die graag willen bijdragen, maar voor wie de titel Klimaatburgemeester een stap te ver is. Juist hen willen we de ruimte geven om op een manier die bij hen past mee te doen. Ik ben er dan ook trots op dat we dit jaar een nieuwe manier bieden om aan te sluiten en samen nóg meer mensen in beweging te brengen.”

Klimaatburgemeester in Tiel

Klimaatstichting HIER zoekt ook nieuwe Klimaatburgemeesters in Tiel. Het gaat niet om een officiële functie, maar om een eretitel voor inwoners die anderen inspireren en duurzame initiatieven in de gemeente zichtbaar maken. Wie die rol aanneemt, krijgt ondersteuning van Klimaatstichting HIER en wordt deel van een landelijk netwerk van Klimaatburgemeesters.

Meedoen aan de Klimaatweek of aanmelden als Klimaatburgemeester kan via klimaatweek.nl.

Laatste nieuws

Alexandra van Steen tijdens haar boekpresentatie rondom haar boek 'Screensaver'.
Nieuws 8 uur geleden
Digitale spanning in Screensaver
Icoon van de heilige Cunera.
Nieuws 9 uur geleden
Legende van Cunera ontrafeld
Geslaagde inzaaiactie met stralend nazomer weer.
Nieuws 11 uur geleden
Park Lingerijck krijgt dit najaar gezicht met veertig bomen en hulp van Tiel
Foto ter illustratie.
Nieuws 13 uur geleden
Senia organiseert informatiebijeenkomsten over leesclubs in Tiel

Advertenties uit de krant

Klimaatburgemeester Dieuwertje Vorstenbosch in Tilburg.
Nieuws 16 uur geleden
Klimaatweek in Tiel: van geveltuintje tot Klimaatburgemeester
De brand was snel geblust.
112 gisteren
Afvalbrand in Tiel
De fabriek stoot een sterke chemische lucht uit.
112 7 okt, 20:40
Chemische fabriek zorgt voor penetrante lucht in Tiel
Tiel ‘72 tijdens de wedstrijd tegen Viking.
Sport 7 okt, 15:36
Tiel’72 goed op weg naar kampioenschap
Theole blijft het proberen, ondanks een achterstand.
Sport 7 okt, 15:03
Theole verliest van superieur Papendrecht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen