• De buitenschoolse en de voorschoolse opvang van RivaKids verdwijnen, evenals de peuterspeelzaal, uit Kerk-Avezaath.
• De buitenschoolse en de voorschoolse opvang van RivaKids verdwijnen, evenals de peuterspeelzaal, uit Kerk-Avezaath. Foto: Rob Zantinge

Grote bezorgdheid over vertrek RivaKids uit Kerk-Avezaath

Nieuws

KERK-AVEZAATH/MAURIK • De buitenschoolse en de voorschoolse opvang van RivaKids verdwijnen, evenals de peuterspeelzaal, uit Kerk-Avezaath. De kinderen worden na de zomer opgevangen in Zoelen. Voor de ouders heeft dat een grote impact. 

Dennis Hoogenraad sprak dinsdagavond tijdens de Burense oordeelsvormende raadsvergadering zijn grote bezorgdheid uit over het verdwijnen van RivaKids uit Kerk-Avezaath. Dat deed hij namens de bewonersvereniging Kerk-Avezaath, belanghebbenden en de voorzitter van speeltuinvereniging ‘t Luttertje.

Grote uitdagingen

Dennis Hoogenraad zei onder meer dat niet elke ouder dagelijks vervoer van en naar Zoelen kan regelen. Vooral op korte lesdagen ontstaan er grote uitdagingen bij het brengen en halen van de kinderen. “Ook is er grote ongerustheid over de veiligheid van de kinderen, die na de zomer wellicht zonder begeleiding terug moeten fietsen over een drukke, onverlichte weg waar zwaar vracht- en landbouwverkeer overheen gaat”, aldus Hoogenraad.

Het ophalen van de BSO-kinderen na schooltijd is inmiddels georganiseerd door RivaKids. Dat is de organisatie die door de Stichting BasisBuren wordt ingehuurd om de buitenschoolse opvang (BSO), de voorschoolse opvang (VSO) en de peuterspeelzaal te verzorgen. RivaKids deed dat tot nu toe in basisschool De Blinker. Terug van de BSO naar huis is echter nog een vraagteken.

Nog drie weken

“Dit is een urgente kwestie die onze gemeenschap diep raakt”, zei Hoogenraad. “We hebben nog drie weken tot de zomervakantie en er is nog geen oplossing. Wij, ouders en kinderen, voelen ons met de rug tegen de muur gedrukt door Basis Buren, RivaKids en de gemeente.”

RivaKids wilde volgens Hoogenraad best in Kerk-Avezaath blijven, maar vanwege de hoge kosten voor een te plaatsen unit, 800.000 in plaats van 400.000 euro, heeft de organisatie de stekker eruit getrokken.

Bezwaarschriften

Er zijn inmiddels 33 bezwaarschriften ingediend tegen het beëindigen van de activiteiten in Kerk-Avezaath door RivaKids. Men voorziet ook een toenemende drukte van auto’s bij De Blinker en op de locatie in Zoelen, die voor problemen kan zorgen. 

“Tot nu toe lijken de argumenten echter niet gehoord te worden. Ik roep u op om deze serieus te nemen”, aldus Hoogenraad. “De gemeente hanteert de term kerngericht werken, maar er lijkt duidelijk geen verbinding te zijn tussen de gemeente en de bewoners.”

Regelgeving

Gemeenteraadslid Derk Jan Bult (GB) reageerde dat de gemeente hier niet over gaat. “Wij gaan over de stenen, maar niet over het onderwijs. Dat is de verantwoordelijkheid van BasisBuren. Het klinkt misschien een beetje vreemd, maar dat is de regelgeving.”

BasisBuren wordt gefinancierd door de gemeente, wierp Hoogenraad tegen en riep de gemeente op om toch met een oplossing te komen. “Ik zou het zeer teleurstellend vinden als de BSO, de VSO en de peuterspeelzaal verdwijnen uit ons dorp. Zeker omdat de groepen goed bezet zijn en kunnen groeien door de toekomstige nieuwbouw van 75 woningen.” 

Applaus

Hij kreeg applaus vanaf de publieke tribune. Een oplossing is er echter vooralsnog nog niet.

Ellis Frans-Kapma

Laatste nieuws

Jan Beijer.
column Jan Beijer 1 uur geleden
Keintjes
Het Tiels Mannenkoor geeft donderdag 24 september een concert in de Sint Lambertuskerk in Kerk-Avezaath.
Nieuws 2 uur geleden
Tiels Mannenkoor zingt in Sint Lambertuskerk Kerk-Avezaath
Judy Baauw opent de pumptrack op sportpark De Verbinding.
Nieuws 4 uur geleden
Supersnelle opening De Verbinding
De expositie van Henny Ferweda is van 23 tot en met 27 september.
Nieuws 4 uur geleden
Henny Ferwerda toont zee, horizon én blinde huisjes in Synagoge Buren

Advertenties uit de krant

Logo van de gemeente Buren.
Nieuws 7 uur geleden
Kijk binnen in het nieuwe gemeentehuis van Maurik
Foto ter illustratie.
Nieuws 9 uur geleden
Sportvereniging Keep Fit zoekt nieuwe leden voor badminton
Meld verdachte situaties als je deze ziet.
Nieuws gisteren
Burgemeester Tiel legt dwangsom op na cocaïnehandel op straat
De eerste begane-grondvloerplaat is gelegd.
Nieuws 21 sep, 14:02
Bouw van 106 nieuwe huurwoningen aan Wadenoijenlaan in Tiel gestart
Tijdens het laden van de container.
Nieuws 21 sep, 11:31
Vrijwilligers laden container vol voor Surinaams ziekenhuis en scholen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen