
AZC-protest bij gemeentehuis Opheusden: meer dan tien mensen aangehouden
112Opheusden - Bij het gemeentehuis in Opheusden vond donderdagavond een AZC-protest plaats. Het gaat om ongeveer honderd demonstranten.
Hierbij werd er veel vuurwerk afgestoken en de politie kwam met meerdere voertuigen ter plaatse. Er is op dat moment een vergadering bezig in het gemeentehuis over het opvangen van asielzoekers.
Inmiddels hebben de actievoerders via een hek aan de zijkant het terrein betreden. Bij het ingangsportaal zijn daarnaast rookbommen afgestoken.
De ME is ingezet. Er waren namelijk ramen van het gemeentehuis ingegooid en er was zwaar vuurwerk afgestoken. Er werden eveneens politieauto’s bekogeld. De ME heeft het gebied schoongeveegd. Daarnaast is er een helikopter ingezet die boven het centrum van Opheusden hangt. De ME blijft voor nu door de straten rijden rondom het gebied om de groepen uit elkaar te houden.
De politie heeft uiteindelijk meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden konden aan het einde van de avond het gebouw weer veilig uit volgens hem, want die zaten eerder rond 22:30 uur nog in het gemeentehuis, geruime tijd na het aflopen van de vergadering. “De rust is grotendeels teruggekeerd.”





















