• Onthulling van de gedenksteen vorig jaar september op het Raadhuisplein.
• Onthulling van de gedenksteen vorig jaar september op het Raadhuisplein. Foto: wijntjesfotografie.nl

Leefbaar Krimpen wil evaluatie stedenband

Algemeen 1.026 keer gelezen

KRIMPEN A/D IJSSEL • Leefbaar Krimpen twijfelt of Krimpen aan den IJssel de stedenband met de Hongaarse stad Kiskorös moet voortzetten. De lokale partij denkt dat het geld dat ermee is gemoeid beter aan iets anders kan worden besteed.

Raadslid Ricardo Barkey meent dat het contact met de Hongaarse zusterstad iets moois is uit het verleden. "Een stedenband is niet echt iets van deze tijd. Bovendien moet je je afvragen of je als gemeente nog wel contacten wil onderhouden met een stad in een land waar de rechtspraak en democratie de laatste jaren flink onder druk staan."

Verloren
Barkey heeft schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil inzicht in de kosten en horen wat de stedenband met Kiskorös de gemeente Krimpen aan den IJssel oplevert. "Gaat er iets verloren als zo'n stedenband stopt? Dat wil onze fractie weten voordat we ons standpunt bepalen."

Krimpen aan den IJssel onderhoudt al meer dan 25 jaar een stedenband met Kiskorös. Het jubileum werd vorig jaar nog uitgebreid gevierd met de onthulling van een gedenksteen op het Raadhuisplein.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Afsluiting Algerabrug: de reismogelijkheden op een rijtje
Johan Jan Ripke met op de foto zijn broer Beb.
Nieuws 9 uur geleden
Oorlogsslachtoffer Beb Ripke krijgt alsnog laatste rustplaats in Nederland: ‘Mijn broer komt weer thuis’
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Moederdagconcert in Grote Kerk Haastrecht: moeders gratis welkom
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Schildergroep Stolwijk zoekt nieuwe docent

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 11 uur geleden
Oude-Maastocht: fietsen door Hollands rivierenlandschap
Afbeelding
Nieuws 12 uur geleden
Voorjaarsconcert Concordia: muziek, taart en de winnaar van Maestro Haastrecht
Afbeelding
Sport 13 uur geleden
Dilettant houdt selectie bij elkaar
Afbeelding
foto’s/video 29 apr, 18:20
Draven, huppelen en springen: de koeien van Speksnijder zijn weer los
Afbeelding
Nieuws 29 apr, 17:35
Plannen voor Rummikubclub in Krimpen aan den IJssel: 30 leden gezocht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen