Afbeelding
Foto: John Wijntjes
foto’s

DOS-dames komen opstartproblemen in nieuwe ‘Meent’ te boven

Sport Fotoseries

Schoonhoven - Het eerste damesteam van volleybalvereniging DOS uit Schoonhoven won in de nieuwe sporthal De Meent na een aarzelende start met 3-1 van Dosko 2 uit Stolwijk. Zo hoog mogelijk eindigen is het doel voor DOS.

De Schoonhovense volleybaldames waren in de eerste set niet bij de les. Een dubbele time-out van coach Wim Hardijzer had nauwelijks effect. Dosko kon naar hartenlust punten scoren. Een Schoonhovens opleving kwam te laat: 23-25. 

Ook in de tweede set stapelden de fouten van de thuisclub zich op. Bij een 8-11 tussenstand greep Hardijzer opnieuw in en wist hij het tij te keren. “De afspraak was om Dosko met een hoge servicedruk onder druk te zetten. We zaten eerst niet in onze normale wedstrijdmodus. Met tactische wissels kwamen we beter in de wedstrijd.”

‘Tegen koploper Jupiter moet het beter’

De gewonnen tweede set (25-19), waarin Rosalie van Schaik en Julia de Langen veel punten maakten, bracht DOS langszij. Het publiek ging achter het team staan en zag dat de eersteklasser via de setstanden 25-9 en 25-13 de opstartproblemen te boven kwam. 

“Koploper Jupiter uit Oudewater is onze volgende tegenstander. Daar moeten we meteen scherp zijn,” merkte Hardijzer nog op.

De heren van DOS wonnen met 3-1 (25-14, 27-25, 13-25 en 25-16) van Enervo uit Driebergen-Rijssenburg. Ondanks de degradatie uit de promotieklasse vorig seizoen speelt de Schoonhovense herenhoofdmacht opnieuw op dit niveau. Een verzoek om een eventuele vrije plek in te nemen werd door de bond gehonoreerd. 

De eerste twee competitieduels gingen verloren van de nummers een en twee op de ranglijst. Of de Schoonhovense volleybalmannen het promotieklassenniveau aan kunnen, moeten zij nog laten zien.

Kansloze nederlaag

Het mannenteam van derdedivisionist Thor uit Bergambacht versloeg VCS uit Sassenheim met 3-1. Na drie gewonnen sets (25-12, 25-23 en 25-21) bleef een gewenste vijfpunter buiten bereik (16-25). De Thor-vrouwen leden tegen Vives 3 uit IJsselstein een kansloze 0-4 nederlaag.

De heren van Volley Lek & IJssel wonnen in Groot-Ammers met 0-4 (20-25, 19-25, 26-28 en 25-27) van WIK 2. De tweededivisionist maakt een sprong omhoog op de ranglijst. Het vrouwenteam van Volley Lek & IJssel verloor in Rosmalen met 3-2 van Spirit.

Nadat het eerste herenteam van Dosko uit Stolwijk zijn midweekse wedstrijd tegen Kratos 2 uit Delft met 3-2 won, incasseerden de Stolwijkers zaterdag in Zoetermeer tegen Zovoc een 4-0 nederlaag. Het damesteam van Dosko verloor in Meerkerk met 3-1 van Volley Meerkerk’95.

Het eerste damesteam van VCH uit Haastrecht doet het goed in de eerste klasse. VSTS 2 uit Bodegraven werd met 4-0 verslagen. De Haastrechtse heren vergaat het minder: 1-3 verlies tegen Waterlanders 2 uit Nieuwkoop.

Wim Kroone

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Volley Meerkerk'95 - DOSKO (3-1).
Volley Meerkerk'95 - DOSKO (3-1).
Volley Meerkerk'95 - DOSKO (3-1).
Volley Meerkerk'95 - DOSKO (3-1).
Volley Meerkerk'95 - DOSKO (3-1).
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Op excursie door Natuurrijk.
Nieuws 3 uur geleden
Groep 4 Het Kompas leert over vlinders in Natuurrijk: ‘Wauw, wat is het hier mooi’
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Gouds Montmartre en Goudse Kaasmarkt afgelast wegens verwachte hitte
Afbeelding
112 5 uur geleden
Vrachtwagen en lijnbus botsen op N207 tussen Bergambacht en Stolwijk
Afbeelding
112 6 uur geleden
Scooterrijder (19) onder invloed na achtervolging in Schoonhoven aangehouden

Advertenties uit de krant

Detail of Dutch police officer, with portable or radio. Focus on badge
112 20 uur geleden
Jongen (17) aangehouden na agressief gedrag tegen politie in Stolwijk
De leerlingraad.
Nieuws 23 uur geleden
Sponsorloop Het Kompas: 4.000 euro voor CliniClowns
Afbeelding
advertorial 23 uur geleden
Uitvaartcentrum Lekkerkerk dagelijks bemand
Niels Sweben op zijn favoriete onderdeel: “Fietsen kan ik gewoon echt doen met een glimlach op m’n gezicht.”
Sport gisteren
Niels Sweben (23) voltooit eerste volledige Ironman: ‘Elke kilometer vroeg energie’
Afbeelding
Sport gisteren
Bedrijventoernooi BC Ouderkerk een groot succes

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen