
Mariska’s Miljoen start met kleurplatenactie en zoekt opslagruimte
NieuwsSchoonhoven - Met de stichting ‘Mariska’s Miljoen’ zet Mariska de Jong (28) zich met hart en ziel in voor gezinnen die extra ondersteuning kunnen gebruiken. Na diverse initiatieven staat er nu een nieuwe actie voor de deur: een kleurplatenwedstrijd.
Het idee hiervoor ontstond onlangs vanuit een praktisch punt: haar voorraden. Zowel haar eigen huis als de tijdelijke opslaglocatie via het werk van haar vader staan tot de nok toe vol met speelgoed, kinderkleding, verzorgingsproducten en schoolspullen. "Met deze wedstrijd willen we ieder kind dat meedoet een kleinigheidje geven en voor de echte kunstwerken een groter cadeau regelen. Zo maken we kinderen blij én creëren we wat ruimte", vertelt Mariska.
De verschillende kleurplaten, met een warm herfstthema en ontworpen door een vriendin, zijn binnenkort te downloaden via de website www.mariskasmiljoen.nl. Kinderen krijgen ruim drie weken de tijd om hun mooiste creaties in te leveren voor de herfstvakantie.
Opslagruimte gezocht
Ondanks de aankomende actie blijft de opslag een knelpunt. Om alle spullen goed te kunnen uitzoeken en droog op te slaan, zoekt Mariska dringend een toegankelijke, droge ruimte. “Een overzichtelijke plek is echt nodig," legt ze uit. “Thuis staan al maanden dozen tot aan het plafond opgestapeld.”
Een droge ruimte is niet alleen onmisbaar voor de huidige voorraad, maar ook met het oog op de komende feestdagen. Met het aanbreken van de herfst, nadert ook het feest van Sinterklaas. Dit najaar hoopt Mariska, in samenwerking met de Schoonhovense winkeliers, opnieuw een inzameling op touw te zetten.
“Vorig jaar hebben we veel kinderen blij gemaakt met mooie cadeaus. Binnenkort ga ik hierover in gesprek met het bestuur van de winkeliersvereniging of we deze speelgoedinzameling nogmaals kunnen organiseren. Dan heb ik ook een plek nodig om alles te verzamelen.”
Promotie via sociale media
Om haar stichting de komende periode bij nog meer mensen bekend te maken, worden onder andere sociale media ingezet. “Zelf ben ik daar heel slecht in”, bekent ze glimlachend. “Gelukkig heb ik iemand gevonden die deze taak op zich wil nemen. Daar ben ik heel blij mee.”
Hoewel het runnen van de stichting veel tijd en inzet vraagt, levert het Mariska ontzettend veel op. Waar haar gezondheid vorig jaar nog opspeelde, gaat het inmiddels stukken beter. Het helpen van anderen blijkt een belangrijk medicijn: "Je steekt er veel in, maar je krijgt er zoveel voor terug. Het geeft me onwijs veel energie!"






















