Afbeelding

Rummikubclub Krimpen ondanks afgewezen subsidie toch van start: ‘Meer dan af en toe een spelletje spelen’

Nieuws

Krimpen a/d IJssel - De nieuwe Rummikubclub Krimpen gaat in september van start, ondanks een afgewezen subsidieaanvraag. Woningcorporatie QuaWonen en de Giftclub op De Olm zorgen voor een locatie en spelmateriaal.

Initiatiefnemer Bert Luijendijk vroeg via het gemeentelijk fonds ‘Krimpen ontmoet’ een startsubsidie aan van 9.000 euro, maar de beoordelingscommissie wees die aanvraag af. De gemeente vindt onvoldoende aannemelijk dat de club zich duidelijk onderscheidt van bestaande Rummikub-activiteiten in Krimpen en een nieuw ontmoetingsmoment biedt. Ook staat het gevraagde bedrag volgens de gemeente onvoldoende in verhouding tot de voorgestelde activiteit. Het college van burgemeester en wethouders volgt het advies van de commissie en is niet van plan het besluit te herzien.

Teleurstelling bij de raad

Luijendijk sprak tijdens de gemeenteraadsvergadering zijn teleurstelling uit over de afwijzing en vroeg de raad om het college tot actie te bewegen. Volgens hem past de Rummikubclub juist bij het coalitieprogramma ‘Aan Zet’ van SGP en Samen voor Krimpen. "Daarin wordt ingezet op het versterken van de sociale samenhang, het bestrijden van eenzaamheid, het ondersteunen van inwonersinitiatieven en het stimuleren van ontmoeting in de wijken. Echter, woorden krijgen pas betekenis als ze ook worden omgezet in daden", stelde Luijendijk.

Hij benadrukt dat zijn club verder gaat dan wat er nu al bestaat. "Dat is niet onze opzet. Die is om in georganiseerd verband een club te starten, waarbij ook een competitie ontstaat. Veel meer dan wat er nu plaatsvindt in de Buurtkamers, waar af en toe eens een spelletje wordt gespeeld", aldus Luijendijk.

Geen gesprek met commissie

Op vragen van raadsleden gaf Luijendijk aan dat er nooit een gesprek heeft plaatsgevonden tussen hem en de beoordelingscommissie. "Ik heb aangeboden een presentatie te geven over mijn initiatief voor de commissie, maar heb helaas geen uitnodiging gehad. Dan hadden we wellicht kunnen kijken waar nog wat te schuiven viel met financiële middelen." Het college van B&W bevestigt dat er wel meerdere keren contact is geweest met Luijendijk om te kijken naar andere mogelijkheden voor het initiatief.

Van jong tot oud

Inmiddels hebben dertig inwoners zich aangemeld voor de club. Luijendijk verwacht na de start zo’n vijftig deelnemers, van basisschoolleeftijd tot boven de negentig jaar. De afgelopen maanden regelde hij vrijwilligers, speellocaties en zocht hij sponsoren.

Locatie en spellen geregeld

QuaWonen stelt nu Buurtkamer de Gouden Regen aan de Gouden Regen 39a kosteloos beschikbaar en financiert vanuit het Leefbaarheidsfonds tien Rummikubspellen. De Giftclub levert de spellen tegen kostprijs.

Bijeenkomsten vanaf 8 september

Vanaf dinsdag 8 september zijn er wekelijks twee bijeenkomsten: op dinsdagavond van 19.30 tot 21.00 uur, met inloop vanaf 19.00 uur, en op donderdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur, met inloop vanaf 13.00 uur. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom.

Meer informatie is te verkrijgen bij Bert Luijendijk, via 06-53914456 of bert.luijendijk@hetnet.nl.

Martijn Kuiler

Redacteur Het Kontakt-Krimpenerwaard en Het Kontakt-Goudse Post

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Verkeer is vanwege grootschalig onderhoud vier weken niet welkom op de Algerabrug.
Nieuws 44 minuten geleden
Zorgen om aanstaande afsluiting Algerabrug: ‘Het is toch de levensader van de Krimpenerwaard’
Eén van de drempels op de dijk.
Nieuws 2 uur geleden
Gemeente paste drempels op IJsseldijk aan na valpartijen fietsers
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Rummikubclub Krimpen ondanks afgewezen subsidie toch van start: ‘Meer dan af en toe een spelletje spelen’
Het team van jongerensoos De Bastille in Schoonhoven destijds voor het onderkomen aan de Spoorstraat, dat inmiddels plaats heeft gemaakt voor woningbouw.
Nieuws 23 jul, 09:59
Toch geen dorps- en cultuurhuis in De Baraq; zoektocht De Bastille naar nieuw onderkomen gaat verder

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 23 jul, 09:55
Bouw van De Dijkgraaf in Ouderkerk aan den IJssel officieel gestart
Afbeelding
Nieuws 23 jul, 09:42
Streekmuseum organiseert Café van Toen en Nu over verzamelen
Afbeelding
foto’s 22 jul, 15:33
Kinderen schilderen mee aan dijkversterking tijdens Speelweek Lageweg
Afbeelding
Nieuws 22 jul, 11:05
Samen wandelen vanuit Trefpunt Geerestein: ‘lekker bewegen in eigen tempo’
Afbeelding
Fotoreportage 22 jul, 10:55
Winnaars kleurwedstrijd Hollandsche IJsselkering krijgen rondleiding door complex

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen