
Suze en Micha uit Schoonhoven halen ruim 300 euro op voor Rode Kruis met zelfgebouwde tenthut
Nieuws 652 keer gelezenSchoonhoven - Suze (13) en Micha Slingerland (10) uit Schoonhoven hebben maandag op een bijzondere manier geld ingezameld voor het Rode Kruis. De broer en zus brachten vijf uur door in een zelfgebouwde tenthut, waarmee ze uiteindelijk een mooi bedrag van 308,60 euro ophaalden.
Het idee ontstond toen de kinderen van plan waren een hut te bouwen en daarin een tijdje te blijven. Al snel groeide het uit tot een inzamelingsactie voor een goed doel.
De keuze voor het Rode Kruis was bewust. "Ze zijn veel bezig met de oorlogen in de wereld", vertelt moeder Judith. "Daarom vonden ze dat het doel daar iets mee te maken moest hebben." De datum 4 mei – de dag van de Dodenherdenking – gaf de actie extra betekenis.
Betaallink via familie-app en Instagram
Om donaties te verzamelen, werd een bericht met betaallink gedeeld via de familie-app en op Instagram. Met succes, want familie en bekenden droegen enthousiast bij.
Spelletjes en boeken, geen telefoon
Voorafgaand aan hun ‘verblijf’ richtten Suze en Micha de tenthut zorgvuldig in. Ze namen spelletjes, tekenspullen en leesboeken mee om zichzelf bezig te houden. Telefoons en tablets waren grotendeels taboe; alleen een paar keer kregen ze tien minuten schermtijd. In plaats daarvan luisterden ze muziek, speelden spelletjes en lazen ze boeken.





















