• De mislukte maestro en de echte maestro.
• De mislukte maestro en de echte maestro. Foto: C. van Wilgen

Publiek lovend over De Mislukte Maestro

Nieuws

OUDERKERK A/D IJSSEL • In De Drie Maenen in Ouderkerk aan den IJssel was zaterdagavond de ontknoping van de muzikale komedie ‘De Mislukte Maestro’ die het Gouds Muziektheater en muziekvereniging Excelsior samen opvoerden. 

Na maandenlang in het duister te zijn gehouden was het publiek in groten getale toegestroomd om erachter te komen wie de moord op deze mislukte maestro op zijn geweten had. 

Toen het publiek genoot van het harmonieorkest dat onder leiding van haar echte dirigent Jesse Zandee muziek van de musical The Jungle Book speelde, waren er ineens ijselijke kreten te horen. Even later bleek dat mislukte maestro Theodoor van Noorwegen vermoord was. De leden van het harmonieorkest zeiden onschuldig te zijn, waarna er door de politie-inspecteur een groot onderzoek werd opgestart. 

Met een ingenieus decor ontworpen door het Gouds Muziektheater werd het publiek meegevoerd naar wat eraan vooraf ging. Zo bleek dat iemand van het harmonieorkest de nieuwe dirigent had willen worden. Op het toneel brak er een heuse strijd uit tussen deze twee concurrenten wat uitmondde in het mooi gezongen ‘Alles wat jij kan, kan ik beter’ (Anything you can uit de Broadway musical Annie Get Your Gun). Ook bleek dat de mislukte maestro in het geheim een verhouding had met iemand anders van het harmonieorkest. Het duet ‘Het gaat om jou en mij’ (I have a love uit de musical Westside Story) was een van de hoogtepunten van de avond. En toen kwam de mislukte maestro ook nog een misdaad op het spoor. 

De leden van het Gouds Muziektheater lieten een knap staaltje acteerwerk zien op het toneel, waarbij ook het harmonieorkest betrokken werd. De leden van Excelsior en dirigent/pianist Kees van Dijk van het Gouds Muziektheater zorgden in wisselende bezettingen voor mooie muziek tijdens de ruim twintig muziekstukken en liedjes van de voorstelling. Na tranentrekkende taferelen (Questo è un nodo uit La Cenerentola) werd de dader in de boeien geslagen en werd gezamenlijk afgesloten met het groots uitgevoerde finalenummer ‘Het is voorbij’ (Be our guest uit de musical Beauty and the Beast). 

Het publiek gaf de leden van het Gouds Muziektheater en Excelsior een welverdiende staande ovatie. De muzikale komedie was zo’n groot succes dat er zelfs al gesproken wordt over een herhaling of een vervolg van de samenwerking tussen beide verenigingen. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bestuursleden Walter Schalkwijk, Edwin de Wit en Marjolein Vink: 'Ziek worden houdt geen rekening met je planning'.
Nieuws 24 minuten geleden
Waardbrood: al tien jaar een vangnet voor zelfstandig ondernemers bij ziekte
Afbeelding
Nieuws 30 minuten geleden
Halloween: verloren zielen van de Lek dwalen door Ammerstol
Afbeelding
Nieuws 44 minuten geleden
Wonderlijke reizen centraal bij zesde editie Lekkerkerk Vertelt
Afbeelding
Nieuws 59 minuten geleden
NVWK organiseert Natuurcafé over herstel van ‘alledaagse natuur’

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Finale nadert: wie wordt de beste amateurbakker van de Krimpenerwaard?
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Gemeentewebsites en andere overheidssites offline vanwege mogelijke veiligheidsrisico’s: ook veerdienst Schoonhoven geraakt
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Ronald Snijders brengt ‘Leven met Humor’ in Het Kwartier
Foto ter illustratie.
Nieuws 23 uur geleden
Krimpen mikt op versnelde huisvesting 45 statushouders, opgave is 77
Afbeelding
Nieuws gisteren
Voedselfamilie Krimpenerwaard vertoont film Eat More Trees tijdens Klimaatweek Krimpen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen