
Aandacht voor reanimatie tijdens speciale dag op Wilgenplein bij Makado
NieuwsAlblasserdam - Het Wilgenplein bij winkelcentrum Makado stond zaterdag 17 oktober van 10:00 tot 15:00 uur in het teken van World Restart a Heart Day. Bezoekers maakten kennis met reanimeren, een AED en de ambulance.
World Restart a Heart Day is een jaarlijkse, wereldwijde bewustwordingsdag. Die vond dit jaar plaats op 16 oktober. De dag vraagt aandacht voor het belang van reanimatie door omstanders bij een plotselinge hartstilstand.
Ambulance bekijken en zelf oefenen
Bezoekers konden een kijkje nemen in de ambulance en kennismaken met de ambulancequad. Ze leerden reanimeren en kregen uitleg over de werking van een AED, een Automatische Externe Defibrillator. Ook konden ze vragen stellen over eerste hulp en levensreddend handelen.
EHBO-lessen starten binnenkort
Binnenkort starten de EHBO-lessen van de EHBO Vereniging Alblasserdam. Iedereen vanaf 12 jaar die wil leren hoe je eerste hulp verleent, is welkom als cursist. Meer informatie staat op de website van EHBO Vereniging Alblasserdam.
Door Twan Beukers





















