
Zorgen over afsluiting Papendrechtsebrug, SGP en PAB stellen vragen: ‘Plannen voor pont die 200 fietsers kan overzetten’
NieuwsPapendrecht – De gemeente Papendrecht doet er alles aan om de overlast van de sluiting van de Papendrechtsebrug in 2026 en 2027 vanwege onderhoudswerkzaamheden) zoveel mogelijk te beperken.
Dat bleek afgelopen donderdag tijdens een politieke vergadering in het gemeentehuis, toen de SGP en PAB hierover vragen stelden. Beide partijen waren geschrokken van de impact die de afsluiting van de brug, negen maanden lang, heeft op de regio, maar ook op de bereikbaarheid van het dorp vanuit Dordrecht.
Vragen van de SGP
SGP duo-raadslid Kees Leenhouts wilde weten wat het college van B&W doet om de overlast voor reizigers tot een minimum te beperken. Ook vroeg hij naar de inzet van een pont. “Is het gezien de beperkte capaciteit van een pont mogelijk om ook de waterbus (frequent) in te zetten richting Dordrecht?”, zo vroeg Leenhouts.
Hij verwees ook naar het feit dat ook de Baanhoekbrug bij Sliedrecht niet toegankelijk zal zijn voor (brom)fietsers in verband met de doorgang voor de hulpdiensten. De SGP-fractie wilde weten wat kan er gedaan worden om toch een oplossing te vinden om deze brug bereikbaar te houden voor (brom)fietsers.
Noodbrug aanleggen?
Margré van Wijngaarden van het PAB opperde zelfs het idee om Defensie een noodbrug te laten aanleggen, zodat de verbinding met Dordrecht zoveel mogelijk open kan blijven. Zij vroeg met name ook aandacht voor de ondernemers van Papendrecht, die de dupe vrezen te worden van de sluiting van negen maanden.
Reactie wethouder Janssen
Wethouder Janssen gaf aan dat het onderhoud aan de brug écht noodzakelijk is. Hij noemde het ‘een enorme bevalling’ die gaat leiden tot een ‘verkeerschaos’. De sluiting heeft volgens hem inderdaad een enorme impact. Hij legde uit dat vanwege het belang van de maritieme sector de brug maandelijks open moet. Dat is de oorzaak waarom het onderhoud negen maanden gaat duren.
Als de maritieme sector geen maandelijkse opening van de brug zou krijgen, zou het werk zes maanden duren, vertelde wethouder Janssen.
Beter luisteren naar bedrijven
Het Papendrechtse college van B&W is in nauw overleg met Rijkswaterstaat om suggesties en vragen mee te geven. Wethouder Janssen stelde dat er wel goed geluisterd is naar de maritieme sector, maar dat Rijkswaterstaat nog te weinig geluisterd heeft naar het belang van individuele (Papendrechtse) bedrijven.
Die gesprekken worden nu alsnog aangegaan door Rijkswaterstaat, meldde wethouder Janssen. Hij riep de gemeenteraad op om Rijkswaterstaat uit te nodigen voor een informatiebijeenkomst om de gevolgen verder te bespreken. Rijkswaterstaat had dit zelf al aangeboden.
Pont voor 200 fietsers
Janssen gaf ‘vers van de pers’ aan dat er onderzocht wordt om een pont met een capaciteit van 200 fietsers in te zetten. Ook wordt er gekeken naar het verhogen van de frequentie van de vaartijden van de Waterbus.
Verder wordt er gekeken naar de inzet van pontjes tussen de Papendrechtse Waterbushalte Rosmolenweg en het haventje aan het Dordrechtse Kerkeplaat.
















