
Altena, politie en Halt gaan jeugdoverlast en jeugdcriminaliteit gezamenlijk aanpakken
NieuwsAltena - De gemeente Altena, de politie en Halt hebben een convenant ondertekend voor een gezamenlijke aanpak van jeugdoverlast en jeugdcriminaliteit. Het convenant regelt de samenwerking en de manier waarop de partijen informatie met elkaar delen.
Altena wil jeugdoverlast en jeugdcriminaliteit zoveel mogelijk terugdringen. De drie partijen werken daarvoor samen aan maatregelen en ondersteuning voor jongeren.
Zo willen ze de overlast verminderen en jongeren perspectief bieden. In het convenant staan hierover afspraken, vooral over het juridisch zorgvuldig, transparant en rechtmatig uitwisselen van informatie.
Beter samenwerken en informatie delen
Burgemeester Egbert Lichtenberg noemt de ondertekening een belangrijke stap in de aanpak van jeugdoverlast en jeugdcriminaliteit. “Dit convenant helpt ons vooral om beter samen te werken en juridisch op de juiste manier informatie te delen”, zegt de burgemeester.
“Hierdoor kunnen we jeugdoverlast terugdringen en jeugdcriminaliteit tegengaan en voorkomen. Goede afstemming draagt bij aan een afgewogen aanpak, waarin zorg en ondersteuning samen kan gaan met handhaving.”
Signalen eerder zien
Incidenten als overlast, diefstal of vernieling waarbij jongeren betrokken zijn, staan volgens teamchef Nelleke de Man vaak niet op zichzelf. Zij tekende het convenant namens de politie.
“Er kunnen vanuit verschillende hoeken signalen zijn dat een jongere zich in een zorgelijke situatie begeeft”, zegt De Man. “Door deze signalen beter bij elkaar te brengen, zien we eerder wat een jongere nodig heeft en kunnen we hier samen invulling aan geven.”
Jongeren helpen
Ook Halt is blij met de afspraken. “Fouten maken hoort bij opgroeien”, zegt Jaap Spooren namens Halt.
“We willen een kansrijke toekomst voor alle jongeren, maar jeugdcriminaliteit helpt daar niet bij. Daarom zijn we blij dat we de samenwerking met de gemeente en de politie versterken. Zo kunnen we jongeren beter helpen om verantwoordelijkheid te nemen wanneer ze iets doen wat niet mag.”





















