Biesboschdag in het centrum van Werkendam.
Biesboschdag in het centrum van Werkendam. Foto: Bart Stoutjesdijk

Biesboschdag in september brengt ambachten, vis en muziek naar het centrum van Werkendam

Nieuws

Werkendam - De jaarlijkse Biesboschdag vindt zaterdag 26 september plaats op de Hoogstraat in Werkendam. Van 09:30 tot 16:30 uur is er van alles te beleven in het centrum.

Lokale ondernemers presenteren hun producten aan het publiek, en ambachtslieden laten zien hoe zij hun vak uitoefenen. Zo zijn er onder meer een smid, mandenvlechter en pottenbakker aanwezig.

“Voor de kinderen is het leuk om deze ambachten te zien. De nieuwe generatie weet vaak niet meer hoe het er vroeger aan toe ging, wat het leuk maakt om ze kennis te laten maken met de ambachten”, zegt Arie Potters van Maatwerk-Event, organisator van de dag in opdracht van BIZ Centrum Werkendam.

Vers gebakken poon op vuurduveltjes

Het authentieke hart van de Biesboschdag blijft het visbakken. Cultuurhistorische vereniging De Ouwe Drijverschuit bakt dit jaar opnieuw poon op zogeheten vuurduveltjes of gasbranders op de Hoogstraat. Het publiek kan de gebakken vis kopen. Daarnaast is er een separate palingroker aanwezig.

Muziekfestival op het Merweplein

Tegelijkertijd vindt op het Merweplein een muziekfestival plaats, van 12:00 tot 18:30 uur. Drie shantykoren treden op: Shantykoor De Biesbosch, Havenkoor Vissershang en Meidenkoor Woestgenoegen. Ook Mariska Visser, Kevin Madero en de Werkendamse zanger Willem de Jong staan op het programma.

Actiemarkt voor de Zending

De Hervormde Kerk organiseert op dezelfde dag een actiemarkt ten behoeve van de Zending, op het parkeerterrein aan de Kerkstraat, aangrenzend aan de Hoogstraat. Op deze rommelmarkt zijn spullen, hapjes en drankjes te koop en zijn er diverse activiteiten.

“Het wordt een leuk en aantrekkelijk evenement om rond te snuffelen en er is genoeg te doen”, aldus Potters.

Biesboschdag in het centrum van Werkendam.

Laatste nieuws

Kozakken Boys - Spakenburg.
Sport 4 uur geleden
Bij Kozakken Boys-Spakenburg zijn zaterdag geen uitsupporters welkom
De bestuurder kwam met de schrik vrij en raakte niet gewond.
112 3 okt, 21:32
Auto glijdt van dijk in Giessen, bestuurder komt met schrik vrij
Het gemeentehuis in Almkerk.
Nieuws 2 okt, 14:22
Ministerie gaat toezicht houden op Altena vanwege ontbrekende asielopvang
De deelnemers werden opgehaald met de Hank-O-Motief en brachten vervolgens een bezoek aan Klompenmakerij Den Dekker.
Nieuws 2 okt, 11:45
Regio Advies Groep Dussen organiseert uitje met Hank-O-Motief tijdens Week tegen Eenzaamheid

Advertenties uit de krant

Het rad van avontuur is ook dit jaar aanwezig op de bazaar.
Nieuws 2 okt, 11:32
Van rad van avontuur tot ballenbak: Maaswaarden houdt bazaar in Wijkestein
Afbeelding
Nieuws 2 okt, 11:23
Egelavond op Fort Giessen: documentaire en tips voor een egelvriendelijke tuin
Sanne van Ameijden (43) uit Woudrichem is verloskundige.
Nieuws 30 sep, 15:11
Verloskundige Sanne: ‘Van de adrenaline ga ik enorm aan, slaperig ben ik nooit na een bevalling’
Lies Kooi.
column 30 sep, 14:05
‘Er werd gedreigd met een boete van 25.000 euro als alles niet tijdig was weggehaald’
Kapper Bert van Houwelingen bij de Knipshop in Almkerk.
Zakelijk 30 sep, 12:59
Kapper Bert neemt na 53 jaar afscheid van de Knipshop in Almkerk: ‘Alleen het interieur is een paar keer veranderd’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen