Maarten van der Weijden gaat nog één keer zwemmen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Maarten van der Weijden gaat nog één keer zwemmen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie. Foto: Casper van Aggelen

Maarten van der Weijden zwemt voor het laatst voor kinderkankeronderzoek, onder meer in Woudrichem en Gorinchem

Nieuws

Woudrichem - Olympisch kampioen Maarten van der Weijden begint maandag 17 augustus aan zijn laatste grote zwemtocht. Hij zwemt 270 kilometer van zijn woonplaats Vught naar het Prinses Máxima Centrum in Utrecht om geld in te zamelen voor onderzoek naar de gevolgen van kinderkanker.

Van der Weijden start maandagochtend in Vught en zwemt langs 22 steden, waaronder ‘s-Hertogenbosch, Tilburg, Breda, Gouda en Woerden. In de regio brengt hij zwemmend een bezoek aan Woudrichem, Gorinchem, Vianen, Ameide, Nieuwpoort en Schoonhoven.

Onderzoek naar kinderkanker

Zes dagen later, op zaterdag 22 augustus, hoopt hij aan te komen bij het Prinses Máxima Centrum in Utrecht, waar hij een cheque overhandigt aan de Prinses Máxima Centrum Foundation. Alle donaties komen volledig ten goede aan onderzoek naar de directe en late gevolgen van kinderkanker.

"Ik had niet alleen het geluk om te herstellen van kanker, maar ook dat ik geen blijvende schade heb overgehouden aan de behandelingen. Veel kinderen hebben dat geluk niet, terwijl zij nog een heel leven voor zich hebben", zegt Van der Weijden.

"Ik ga daarom nog één keer een grote zwemtocht maken om hiervoor geld in te zamelen. En dit keer zwem ik niet langs 11, maar langs maar liefst 22 steden!"

Nieuw onderzoeksprogramma

De opbrengst van de tocht gaat naar het For Life-programma, een nieuw onderzoeksprogramma van het Prinses Máxima Centrum. Steeds meer kinderen overleven kanker, maar daarmee is het verhaal niet altijd voorbij. Tijdens de behandeling kunnen zij te maken krijgen met ernstige complicaties, zoals levensbedreigende infecties en ontstekingsreacties.

Op latere leeftijd kunnen gevolgen optreden als orgaanschade, ernstige vermoeidheid, hormonale problemen of vruchtbaarheidsproblemen. Binnen het For Life-programma werken onderzoekers aan manieren om deze gevolgen beter te begrijpen, eerder op te sporen en uiteindelijk te voorkomen.

Bijna 18 miljoen euro opgehaald

Van der Weijden kreeg zelf op zijn negentiende de diagnose leukemie. Daarna zette hij zijn sportprestaties in voor kankeronderzoek. Sinds de oprichting van de Maarten van der Weijden Foundation haalde hij bijna 18 miljoen euro op, onder andere door in 2019 de Elfstedentocht zwemmend af te leggen.

De Foundation financiert wetenschappelijk onderzoek en innovatieve projecten die bijdragen aan betere behandelingen, hogere overlevingskansen en een betere kwaliteit van leven voor kankerpatiënten en voormalig kankerpatiënten.

De volledige tocht is te volgen via een livestream en sociale media. Doneren kan via mvdwfoundation.nl.

De 22 steden zijn:

  1. Vught

  2. ‘s-Hertogenbosch

  3. Oisterwijk

  4. Tilburg

  5. Oosterhout

  6. Breda

  7. Geertruidenberg

  8. Waalwijk

  9. Heusden

  10. Woudrichem

  11. Gorinchem

  12. Vianen

  13. Ameide

  14. Nieuwpoort

  15. Schoonhoven

  16. Ammerstol

  17. Haastrecht

  18. Gouda

  19. Woerden

  20. Montfoort

  21. IJsselstein

  22. Utrecht

Laatste nieuws

Stratenloop in Genderen.
Nieuws 27 minuten geleden
Altena Road Runners trapt seizoen na zomerstop af met stratenloop door Genderen
Nadia Geuze en Greg Heffley.
Sport 36 minuten geleden
Biesboschruiters schitteren op Hippiade met twee Nederlandse kampioenstitels
Maarten van der Weijden gaat nog één keer zwemmen voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
Nieuws 2 uur geleden
Maarten van der Weijden zwemt voor het laatst voor kinderkankeronderzoek, onder meer in Woudrichem en Gorinchem
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 22 uur geleden
Rioolreiniging in Meeuwen, Dussen, Veen en Werkendam: mogelijk wateroverlast of rioollucht

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws gisteren
Vrachtwagen in brand op A27 bij Hank: vertraging zo’n dertig minuten
Relatietoernooi bij jeu de boules-vereniging de Verbinding in Giessen.
Sport 10 aug, 16:26
Comeback van 8-0 achterstand bezorgt Bert en Daphne Spek de titel bij relatietoernooi in Giessen
Blackout Mini op het podium.
Nieuws 10 aug, 16:21
Nieuwendijkse Lizzy (12) pakt zilver op WK hiphopdansen in Manchester
Juf Margreeth Damminga (67) is met pensioen.
Nieuws 10 aug, 13:18
Na 46 jaar verlaat juf Margreeth De Regenboog: ‘Deze school is mijn lust en mijn leven’
Afbeelding
lezersactie 7 aug, 13:36
Win kaarten voor De Streekdagen in Meeuwen op 4 en 5 september

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen