
Comeback van 8-0 achterstand bezorgt Bert en Daphne Spek de titel bij relatietoernooi in Giessen
SportGiessen - Jeu de Boules Vereniging De Verbinding hield zaterdag voor het eerst een relatietoernooi. Twintig teams streden op een zomerse dag samen met een familielid, vriend of bekende om de titel.
De leden van De Verbinding mochten zelf een partner uitnodigen om een team te vormen. Dat leverde niet alleen mooie wedstrijden op, maar ook veel gezelligheid langs de banen in Giessen.
Vier teams ongeslagen na voorrondes
Na drie voorrondes hadden nog vier teams geen verlies geleden. De onderlinge puntenverschillen waren klein, waardoor de nummers één tot en met vier dicht bij elkaar eindigden. Uiteindelijk plaatsten Henk Metz met zijn kleindochter Femke en Bert Spek met zijn dochter Daphne zich voor de grote finale.
Comeback beslist de finale
De finale leek lange tijd een eenzijdige aangelegenheid. Henk en Femke Metz liepen snel uit naar een voorsprong van 8-0. Toch lieten Bert en Daphne Spek zich niet van de wijs brengen.
Het duo knokte zich punt voor punt terug en draaide de wedstrijd volledig om. Met een eindscore van 13-8 wonnen Bert en Daphne Spek de finale en mogen zij zich de eerste winnaars van het relatietoernooi van De Verbinding noemen. De derde plaats ging naar Wim Wibier en zijn dochter Marjolijn.
Volgend jaar een vervolg
De eerste editie van het relatietoernooi werd door de deelnemers als geslaagd ervaren. Gezien het enthousiasme lijkt een vervolg volgend jaar zeker.





















