Oude Kerkstraat 6 in Dussen.
Oude Kerkstraat 6 in Dussen. Foto: Archief

Altena trekt vergunning in: Frontrunners Ministries mag pand in Dussen niet zoals nu gebruiken

Nieuws

Dussen – De gemeente Altena heeft de exploitatievergunning voor het pand aan de Oude Kerkstraat 6 ingetrokken. Dit betekent dat de eigenaar, Frontrunners Ministries, voorlopig niet officieel het pand mag gebruiken zoals nu gebeurt.

Het college van burgemeester en wethouders volgt daarmee het advies van een onafhankelijke commissie, die concludeerde dat het huidige gebruik niet past bij het bestemmingsplan.

Wat is er aan de hand?

Het pand heeft de bestemming ‘Horeca’. Daarin is een horecabedrijf zoals een restaurant of een partycentrum toegestaan. Volgens de commissie sluiten de activiteiten van Frontrunners Ministries echter niet aan bij deze regels.

Het is niet duidelijk of hun activiteiten wel onder de noemer ‘partycentrum’ kunnen worden geschaard en de kern van het gebruik is volgens de commissie niet gericht op horeca. Daarom adviseerde de commissie om de vergunning te weigeren en de gemeente te laten handhaven.

Bezwaren van omwonenden

Tegen de vergunning waren bezwaren ingediend door onder meer omwonenden. Na een hoorzitting in oktober 2025 oordeelde de commissie dat de bewoners van Oude Kerkstraat 5 ontvankelijk waren, wat betekent dat hun bezwaren geldig zijn.

Bezwaren van het Bewonersinitiatief Dussen werden niet ontvankelijk verklaard.

Wat betekent dit concreet?

De herroeping van de vergunning betekent dat de eigenaar het pand niet officieel mag gebruiken zoals nu gebeurt. Toch treedt de gemeente nog niet meteen op.

De eigenaar kan namelijk binnen vier weken een omgevingsvergunning aanvragen om het huidige gebruik te legaliseren. Als die vergunning wordt verleend, kan de exploitatievergunning opnieuw worden aangevraagd.

Achtergrond

Frontrunners Ministries wilde aanvankelijk een groot nieuwbouwcomplex op de locatie realiseren, maar dat stuitte op veel verzet van omwonenden. Bewoners maakten zich zorgen over extra verkeer en mogelijke overlast in de smalle Oude Kerkstraat. In november 2024 boden zij een petitie met 818 handtekeningen aan wethouder Sheikkariem aan.

In december 2024 trok initiatiefnemer De Wal de eerste vergunningsaanvraag in, vlak voordat het college daarover een beslissing zou nemen. Hij gaf aan dat dit ruimte bood om de plannen beter uit te werken.

In februari 2025 bleek dat voorlopig geen nieuwe aanvraag zou komen en dat de organisatie zich richt op aanpassingen binnen de bestaande vergunningen. Met de herroeping van de exploitatievergunning is het huidige gebruik nu officieel in strijd met de regels.

Laatste nieuws

Het gemeentehuis in Almkerk.
Nieuws 20 uur geleden
Ministerie gaat toezicht houden op Altena vanwege ontbrekende asielopvang
De deelnemers werden opgehaald met de Hank-O-Motief en brachten vervolgens een bezoek aan Klompenmakerij Den Dekker.
Nieuws 23 uur geleden
Regio Advies Groep Dussen organiseert uitje met Hank-O-Motief tijdens Week tegen Eenzaamheid
Het rad van avontuur is ook dit jaar aanwezig op de bazaar.
Nieuws 23 uur geleden
Van rad van avontuur tot ballenbak: Maaswaarden houdt bazaar in Wijkestein
Afbeelding
Nieuws 23 uur geleden
Egelavond op Fort Giessen: documentaire en tips voor een egelvriendelijke tuin

Advertenties uit de krant

Sanne van Ameijden (43) uit Woudrichem is verloskundige.
Nieuws 30 sep, 15:11
Verloskundige Sanne: ‘Van de adrenaline ga ik enorm aan, slaperig ben ik nooit na een bevalling’
Lies Kooi.
column 30 sep, 14:05
‘Er werd gedreigd met een boete van 25.000 euro als alles niet tijdig was weggehaald’
Kapper Bert van Houwelingen bij de Knipshop in Almkerk.
Zakelijk 30 sep, 12:59
Kapper Bert neemt na 53 jaar afscheid van de Knipshop in Almkerk: ‘Alleen het interieur is een paar keer veranderd’
Afbeelding
Nieuws 29 sep, 15:57
Van lege bestelbus naar Pilatesbus: Britta uit Genderen maakt bijzondere droom werkelijkheid
Henk Treffers met zijn opvolger Hans Hoevenaren.
Sport 29 sep, 15:41
Henk Treffers na 16 jaar opgevolgd als voorzitter van Wilhelmina’26 door Hans Hoevenaren

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen