Eén van de oude foto's uit het boek.
Eén van de oude foto's uit het boek. Foto: Aangeleverd

Veelkleurige blik op historie Groot-Ammers: Teus Korporaal signeert zijn nieuwe boek ‘Ammerse nieuwfeiten 1900-1925’

Nieuws

Groot-Ammers - Met ‘Ammerse nieuwsfeiten 1900-1925’ schetst Teus Korporaal (91) een beeld van het dagelijks leven in Groot-Ammers aan het begin van de vorige eeuw. Zaterdag 8 augustus signeert hij zijn nieuwste pennenvrucht bij de winkel Dit & Dat aan het Oranjeplein.

Voor zijn eerste boek over zijn geboortedorp, ‘t Gebeurde op Ammers’ uit de jaren tachtig, moest Teus Korporaal nog de papieren archieven van de Schoonhovensche Courant induiken. Bij het vervolg, ‘Ammerse nieuwsfeiten 1900-1925’, maakte de digitale revolutie zijn onderzoek een stuk makkelijker. “Al die edities zijn online te vinden”, knikt hij.

Uit de tientallen kranten (de Schoonhovensche Courant plofte destijds op maandag, woensdag en vrijdag op de mat) haalde hij een selectie van nieuwswaardige feiten. Die komen chronologisch, gerangschikt per jaar, aan bod. “Er zit geen rode draad in. Ik heb uitgekozen wat naar mijn mening interessant was. Sommige onderwerpen komen wel vaker terug, daar zie je hoe iets zich in de loop van de jaren ontwikkelt.”

Tijdrede Hendrik Colijn tot ‘waschmachines’ B. Minkema

Een korte blik in het boek toont de veelkleurigheid, net als de mix van puur lokale nieuwtjes en wereldwijde thema’s. Van een tijdrede van AR-voorman Hendrik Colijn en een Transvaalavond over de Boerenoorlog in wat nu Zuid-Afrika is, tot het overlijden van de dorpsdokter en de aankondiging dat B. Minkema ‘waschmachines’ verkoopt, het komt allemaal aan bod.

Teus Korporaal bladert even verder en toont een advertentie die hem met name opviel. “Het geeft goed de armoede aan die er nog in die tijd was. Kijk, hier staat: ‘Moeder wenst afscheid te doen van haar 7-jarig dochtertje’. Als er te weinig geld was, zocht men op deze manier naar een pleeggezin.”

‘Mijn hart ligt hier nog steeds’

Het is inmiddels alweer vele jaren geleden dat Teus Korporaal op 18-jarige leeftijd Groot-Ammers achter zich liet. Hij liet al meerdere publicaties over zijn geboortedorp het licht zien, zoals vorig jaar nog over de vijftigste verjaardag van de plaatselijke wielerronde. “Mijn hart ligt hier nog steeds”, lacht hij. “Zaterdag 8 augustus hoop ik bij de winkel Dit & Dat mijn boek te signeren.”

‘Ammerse nieuwsfeiten 1900-1925’ kost 19,50 euro en is alleen verkrijgbaar bij Dit & Dat. Signeren kan zaterdag de hele dag, van 8.30 tot 16.00 uur.

Laatste nieuws

Vaccinatiepunt breidt haar landelijke netwerk verder uit met een nieuwe locatie in Groot-Ammers. Vanaf 12 augustus kunnen inwoners van Groot-Ammers en omgeving terecht bij Huisartsenpraktijk Bouman aan het Fortuijnplein 25 voor reizigersvaccinaties en reisadvi...
Nieuws 33 minuten geleden
Vaccinatiepunt opent nieuwe locatie in Groot-Ammers
Eén van de oude foto's uit het boek.
Nieuws 1 uur geleden
Veelkleurige blik op historie Groot-Ammers: Teus Korporaal signeert zijn nieuwe boek ‘Ammerse nieuwfeiten 1900-1925’
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Purple Moon Linedancers start met beginnersgroep in Noordeloos
Afbeelding
112 14 uur geleden
Auto raakt te water aan de Buitenhaven in Nieuwpoort

Advertenties uit de krant

Sven, zijn vader Jeroen en broer Thijs in Letland (2024).
Sport 15 uur geleden
Meervoudig kampioen Sven Schakel uit Brandwijk damt om te winnen
Het voltallige bestuur van Truck- & Tractorpulling Hoogblokland.
Sport 20 uur geleden
Drie dagen kracht en spektakel: Truck- & Tractorpulling Hoogblokland viert 15e editie
Veel plezier op de waterglijbaan vanaf de dijk in Waal.
met korte video’s 21 uur geleden
Zomerse waterpret in Waal
Afbeelding
Nieuws gisteren
Anneke Bassa wint knikkerkampioenschap Dorpskamer Noordeloos
Afbeelding
Nieuws 5 aug, 12:38
Droogte zorgt voor verder oprukken van zout water in de Lek en de Noord

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen