
Conflict Ottolandsekade 1 in Ottoland (bijna) uit de wereld met verkoop woning
NieuwsOttoland - Met de verkoop van het huis aan de Ottolandsekade 1 in Ottoland is een langlopend conflict tussen de eigenaar en de gemeente Molenlanden bijna afgerond.
Het gaat om een kwestie die al jaren loopt en die draait om de nieuwe woningen aan de A160/A162 in Ottoland, vlakbij een bestaand huis aan de Ottolandsekade 1.
De erfgenaam van de overleden bewoonster lag in de clinch met de gemeente over de weigering van het gemeentebestuur om te handhaven op gemaakte overtredingen die tijdens de bouw zijn uitgevoerd.
Intrekken van alle lopende procedures
Lag. Want na het te koop zetten van het huis in april bleken de eigenaren van de nieuwe woningen aan de A160/162 het aangrenzende pand te willen kopen. ‘Bij de bieding welke dus ruim (genoeg) boven de vraagprijs lag, was als logische voorwaarde het intrekken van alle lopende procedures opgenomen’, licht de inmiddels oud-eigenaar van Ottolandsekade 1 toe.
Niet eens met toegekende planschade
Daarmee is een groot deel van het conflict over de overtredingen uit de wereld. Wel is de eigenaar het nog niet eens met de door het gemeentebestuur toegekende planschade.
Waar de gemeente het ‘normaal maatschappelijk risico’ meerekent (waardoor het bedrag van 30.000 naar 13.250 euro teruggeschroefd wordt), is hij het daar volstrekt niet mee eens. In een brief aan de gemeenteraad roept hij op om, gezien de in zijn ogen vele fouten die door de gemeente zijn gemaakt, het bedrag op 30.000 euro te houden.




















