
Samenwerking met molenstichting SIMAV zorgt voor Molenroute, de vijfde tak aan de ‘boom’ van Poldersafari
Nieuws 209 keer gelezenAlblasserwaard - Een rondrit door de Alblasserwaard combineren met een bezoek aan een molen én uitleg krijgen van een molenaar zelf: sinds kort kan Poldersafari dit in samenwerking met molenstichting SIMAV aanbieden.
Verhalen vertellen. Dat doen ze bij Poldersafari en bij de SIMAV graag. Dat de twee Alblasserwaardse clubs elkaar daar op een gegeven moment in zouden vinden, is dan ook niet verbazingwekkend.
Wie van de twee het initiatief nam? Sjoerd Veerman, voorzitter van de molenstichting, en Gerrit Kant één van de gidsen van Poldersafari, durven het niet te zeggen. “In de contacten die we onderling hebben, is het op een gegeven moment op tafel gekomen.”
Rondleiding van een molenaar
Drie molens in Molenlanden zijn beschikbaar voor de nieuwe Molenroute van Poldersafari: De Achtkante Molen en korenmolen De Liefde in Streefkerk en de Westermolen in Langerak.
“Bij één van de drie molens maken we tijdens de Molenroute een stop, waarna de molenaar tijdens een rondleiding van zo’n drie kwartier uitleg geeft over de geschiedenis en de functie van de molen”, vertelt Gerrit.
Deelnemers uit Brazilië, de VS én de Alblasserwaard
Het is een welkome aanvulling op het aanbod van Poldersafari. Na de start in 2024 vervoerde de kenmerkende bus al vele toeristen én Alblasserwaarders om hen zo onder begeleiding van een gids de streek te leren kennen.
Ze komen van heinde en verre. Gerrit: “Zelfs uit Brazilië en de Verenigde Staten. Maar ook inwoners van de Alblasserwaard. Als zij met ons meegaan, horen we vaak: ‘We wisten helemaal niet dat dit te zien is in onze eigen omgeving’. Er is hier nog zoveel moois te ontdekken.”
De tochten zijn geschikt voor groepen tot 15 personen. “We kunnen eventueel een extra bus of een auto inzetten. Van een zussendag tot een bedrijfsuitje, we hebben al veel verschillende groepen mogen ontvangen.” Info: stadsboerderijvredebest.nl/poldersafari




















